Niedziela Miłosierdzia 19.04.2020

 

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym szczególnym czasie pamiętajmy, aby wzywać Boże Miłosierdzie i modlić się, żeby Pan Bóg ogarnął nim cały świat i nas wszystkich.
  2. Zachęcam do duchowego udziału w codziennych transmisjach internetowych z nabożeństw i Mszy św. w naszej parafii. W dzień powszedni transmisja o godz. 17.00, a w niedziele i święta wszystkie Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 12.00. Po Mszy niedzielnej zawsze jest możliwość przystąpienia do komunii św., proszę jednak o wcześniejszą informację. Od przyszłej niedziele nie będzie już Mszy św. w niedzielę o godz. 18.00
  3. Zgodnie z nowymi wytycznymi w naszym kościele parafialnym może równocześnie przebywać 23 osoby. W samym kościele 15 osób i 8 osób na chórze. Bardzo proszę o przestrzeganie tego nakazu, aby nie narazić siebie i innych nie jakiekolwiek nieprzyjemności czy kary.
  4. Każdego dnia możliwość adoracji w naszym kościele od godz. 12.00 do godz. 19.30. Zachęcam do odmawiania w domu różańca św. w intencji ustania epidemii.
  5. Informuję, że przed świętami udało się nagrać płytę muzyczną naszej scholii parafialnej. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła lub zakrystii będzie możliwość jej nabycia. Koszt płyty to dobrowolna ofiara – cegiełka, którą przeznaczymy na budowę plebanii. Dziękuję wszystkim: dorosłym, młodzieży oraz dzieciom za trud i pracę jaką włożyli w przygotowanie i realizację nagrania. Dziękuję również Państwu Małgorzacie i Dariuszowi Sosnowskim właścicielom sklepu GRENE w Koronowi za pomoc i sponsorowanie powielenia płyt. Serdecznie zachęcam do nabywania.
  6. W tym tygodniu zakończyliśmy stawianie ścianek działowych na plebanii, a od poniedziałku rozpoczynamy prace związane z instalacją elektryczną. Za wszelką pomoc składam serdeczne podziękowania. Dziękuję wszystkim szczególnie w obecnej dla wielu trudnej sytuacji życiowej związanej z utratą pracy lub stałego dochodu oraz niepewnym jutrem za składane ofiary na konto parafialne oraz do skarbony w kościele. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób czy to przez modlitwę, pracę czy wsparcie finansowe okazują naszej parafii życzliwość składam serdeczne podziękowania i zapewniam o mojej codziennej modlitwie w Waszej intencji. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz