Niedziela Miłosierdzia 16.04.2023

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która ma nam przypomnieć i uwiadomić jak bardzo bogaty jest Bóg w Miłosierdzie, którego chce nam nieustannie udzielać, jeżeli z pokorą do Niego chcemy wracać. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Przypominam, rodzicom i dzieciom komunijnych, że pierwsza prób w kościele parafialnym odbędzie się w następny wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00. Przypomnę o tym spotkaniu jeszcze w przyszła niedzielę.
  3. Diakonia Społeczna Ruchu Światło – Życie serdecznie zapraszam na Bydgoski Marsz Papieski, w intencji naszej Ojczyzny oraz obrony dobrego imienia i dziedzictwa Św. Jana Pawła II. Marsz odbędzie się 15.04 i wyruszy od Katedry w Bydgoszczy o godz. 17.00, a zakończony będzie Eucharystią w Bazylice o godz. 18.00.
  4. Duszpasterstwa Akademickie „Martyria” organizuje dwuweekendowy „Kurs dla par i narzeczonych”, który odbędzie się 21-23.04 oraz 5-7.05 w Parafii MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Zgłoszenia pod nr tel. 721-653-487 lub na stronie akademickiej.
  5. W tym tygodniu zostało usunięte drzewo przy wejściu na cmentarz parafialny we Włókach. Warto zauważyć, jak wielkim było niebezpieczeństwem dla ludzi i kościoła, bowiem podstawa drzewa była zgnita i spróchniała. Dziękuję wszystkim, którzy usuwali to drzewa oraz pomagali w zabezpieczeniu i wywożeniu wyciętego drzewa.
  6. Nasza parafia włączyła się w projekt przygotowany przez naszą Gminę „Eskapada – poznaj swój region z przewodnikiem”. W ramach, którego jest zwiedzanie naszych kościołów we Włókach i Kozielcu oraz Edukacyjnej zagrody w Kozielcu. Szczegóły znajdziemy na plakacie na stronie internetowej parafii i gminy Dobrcz.
  7. Informuję również, że zostały zabrane do pracowni konserwatorskiej „uszaki” z ołtarza kościoła parafialnego w celu dokończenia. W najbliższym czasie zostaną rozpoczęte prace na cmentarzu parafialnym polegające na utwardzeniu obejścia dookoła kościoła. Bardzo proszę, aby usunąć wszystkie ławki i krzewy, które znajdują się dookoła kościoła od strony ścian kościoła, ponieważ najpierw zostanie wyrównany cały teren. Natomiast po I-szej Komunii Św. i białym tygodniu rozpoczną się praca konserwatorskie w kościele parafialnym przy balustradzie.
  8. Pragnę też poinformować, że w Niewieścinie odbędzie się bankiet, podczas którego będą występy, zabawa taneczna i komsumcja, gdzie dochód ze sprzedaży biletów i licytacji przeznaczony jest na pomoc Angelice, która w 2017 roku zachorowała na zator płucny i zapadła w śpiączkę. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 500-039-893 lub pod adresem e-mail [email protected]. Im więcej osób weźmie udział w tym spotkaniu, tym więcej środku zostanie przekazane na pomoc w rehabilitacji Angeliki. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.
  9. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na cele remontowe, które przeznaczamy na wkład własny przy pracach konserwatorskich. Dziękuję jednej rodzinie z Trzęsacza za przekazanie na ten cel 1000zł. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie jeszcze raz z tydzień, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Hannie Burczyńskiej i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kochańskich. Dziękuję za wszelkie dobro i życzliwość jakiego nieustannie doświadczam. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz