Niedziela Miłosierdzia 07.04.2024

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia. Dzisiaj przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected] do godz. 15.00

2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 17.00.

3. Od 6 kwietnia do 23 listopad w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gorgano. W naszej parafii przeżywać będziemy peregrynacji w dniach 8-9 października. Bliżej tego terminu podam szczegóły związane z tą uroczystością.

4. Nasza diecezja organizuje kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się 15 i 16 kwietnia. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezji.

5. Informuję, że od wtorku rozpoczną się prace konserwatorskie na chórze kościoła parafialnego. Gorąco proszę osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła parafialnego w najbliższe piątki po wieczornej Mszy św., gdyż będzie zdejmowana farba ze słupów i podpór na chórze kościoła. Prawa cześć chóry jest wyłączona na ten czas z użytku, można korzystać z chóry wchodząc w kruchcie lewą strona.

6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję p. Markowi Krzewickiemu oraz p. Grzegorzowi Hyjek za prace instalacji elektrycznej na strychu kościoła parafialnego. Dziękuję p. Stanisławowi Sudoł za wyfrezowanie korzeni drzew przy kościele parafialnym. Dziękuję p. Tadeuszowi Rachwalskiemu i Rodzinie Murawka za wykonane prace przy przygotowaniu chóry do prac konserwatorskich oraz rozebraniu ciemnicy. Dziękuję p. Jakubowi Wygnaniec, p. Karolowi Saganowskiemu oraz p. Marcinowi Mes za prace wykonane na zakupionej działce przy kościele parafialnym.

7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona na spłatę zakupu nowych krzeseł do prezbiterium kościoła parafialnego. Dziękuję jednej Rodzinie z Kozielca z przekazanie ofiary na ten cel. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Zwara. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz