Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022

  1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie dekoracja świąteczna w kościele i naszych domach może pozostać do 2 lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego. Niech dzisiejsza niedziela będzie również dziękczynieniem, że każdy z nas przez sakrament chrztu św. jest dzieckiem Bożym i tworzy wspólnotę Kościoła. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres zwykły w liturgii.
  2. Dziękuję naszej Scholii Parafialnej za przygotowanie Koncertu Kolęd w naszym kościele w Uroczystość Trzech Króli oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu w kościele i dzięki transmisji internetowej. W najbliższym czasie na naszej stornie internetowej w zakładce „wydarzenia” będzie można obejrzeć i wysłuchać nasz koncert.
  3. Trwają Msze św. kolędowe. Serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę w intencji naszej parafii oraz za złożone z tej okazji ofiary na cele parafialne. Dziękuję również za indywidualne zaproszenia na kolędę do domów moich Parafian. W tym tygodniu zapraszam następujących Parafian. (plan)
  4. Przypominam, że do końca stycznia wszystkie Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kościele parafialnym.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłym tygodniu w zbiórkę na pomoc Marcinowi, który po amputacji prawej ręki nadal zmaga się z chorobą nowotworową. Przypominam, że zbiórka nadal trwa w Internecie na stronie sie siepomaga.pl. Otoczmy Marcina również naszą codzienną modlitwą, a szczególnie w czasie Mszy św. o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela każdego 7-go dnia miesiąca. Swoje podziękowanie dla wszystkim ofiarodawców kierują również rodzice Marcina i Jego najbliżsi. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom: P. Angelice i P. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Kalinowskich i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Zwara; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie przez najbliższe dwa tygodnie Rodzinę Dobrowlskich.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną, jak również za indywidualne ofiary składane osobiście lub przez konto parafialne. Dziękuję również Różą Różańcowym za wspólną modlitwę z racji I-szej soboty miesiąca oraz spotkanie na plebanii oraz dziękuję za wszystkie dary przyniesione w minionym tygodniu na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim życzę miłego i szczęśliwego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz