Niedziela Chrztu Pańskiego 08.01.2023

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywany święto Chrztu Pańskiego. Jest to zawsze okazja do wdzięczności, za nasz chrzest przez, który staliśmy się Dziećmi Bożymi oraz refleksji czy w moim życiu realizuję zobowiązania wynikające z chrztu własnego, ale i również wynikające z chrztu naszych dzieci.
  2. Przypominam, że w tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne będą w kościele parafialnym o godz. 15.30, a po Mszy odwiedziny duszpasterskie, natomiast w sobotę Msza św. wieczorna o godzinie 18.00, a rozpoczęcie kolędy od godz. 10.00.
  3. Dziękuję Różą Różańcowej za wspólną modlitwę podczas Mszy św. w minioną sobotę oraz za obecność na spotkaniu opłatkowym.
  4. Dziękuję bardzo serdecznie organizatorom spotkania kolędowego – wspólnego śpiewu kolęd w kościele św. Marii Magdaleny oraz za zebrane środki na cele remontowe zabytkowego kościoła we Włókach. Dziękuję również za zorganizowanie po wspólnym śpiewaniu kolęd spotkania przy stole na terenie Vitroflory. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj, natomiast na godz. 16.00 zapraszam do kościoła św. Marii Magdaleny na wspólne śpiewanie kolęd i promocję płyty „Kiedy rodzi się Bóg” i zachęcam do zakupu płyty z kolędami, która jako cegiełka na cele remontowe. Serdecznie zapraszam.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Fac i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kaźmierczak, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ożóg. Dziękuję Rodzinie Danucie i Józefowi Kasprowskim, którzy w minioną sobotę obchodzili 50-lecie małżeństwa i z tej okazji przekazali środki na zakup nowej wiecznej lampki do kościoła św. Marii Magdaleny we Włókach. A z okazji tak pięknego jubileuszu składam serdecznie życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca na cele remontowe. Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za bardzo życzliwe i gościnne przyjmowanie mnie w swoich domach w czasie odwiedzin duszpasterskich oraz za wszelkie ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Informuję, że jeżeli z różnych względów rodzinie nie pasuje zaproponowany termin to po zakończonej kolędzie można indywidualnie umówić się na spotkanie kolędowe. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższy tydzień. (jest umieszczony na stronie internetowej parafii)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz