Niedziela Chrystusa Króla 24.11.2019

1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla. W przyszła niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu czyli radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Hasłem tegorocznego roku duszpasterskiego są słowa „Wielka tajemnica wiary”. Ta tajemnica dokonuje się w czasie sprawowania Eucharystii, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.
  2. W przyszła niedzielę poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć po Mszach św. w zakrystii. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na zakup materiałów budowlanych potrzebnych na budowę nowej plebanii. Będziemy też mogli włączyć się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy przez zakup świec na stół wigilijny. Koszt dużej świecy to 15zł, a małej 6zł.
  3. W tym tygodniu Msze św. w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 według normalnego już porządku również w kościołach filialnych. Zapraszam w środę na nowennę do MNBP, a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkie dzieci do udziału z lampionami w Mszach św. roratnich i w konkursie adwentowym z atrakcyjnymi nagrodami. Roraty będą w naszej parafii w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Bliższe informacje podam w następną niedzielę.
  5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć kalendarz parafialny ze zdjęciami naszego zabytkowego kościoła Św. Marii Magdaleny. Koszt kalendarza to dobrowolna ofiara przeznaczona na budowę. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję tym wszystkim, którzy już nabyli kalendarz i przy tej okazji złożyli ofiarę.
  6. Można jeszcze przynosić wymienianki roczne na poszczególne Msze św. niedzielne. Serdecznie dziękuję za składane przy tej okazji ofiary.
  7. Udało się w tym tygodniu wylać ławy fundamentowe nowej plebanii, od poniedziałku będą murowane fundamenty, mam nadzieję, że do środy przy dobrej pogodzie będą skończone. Zwracam się z prośbą do mężczyzn, którzy w czwartek od rana dysponują czasem o pomoc w izolacji fundamentów. Z góry serdecznie dziękuję i zapraszam w czwartek na godz. 9.00.
  8. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Za sprzątanie kościołów oraz ofiary składane na kwiaty do ołtarza. Jak już wcześniej informowałem udało się utwardzić teren przy kościele filialnym we Włókach oraz drogę na teren cmentarza. Koszt tej inwestycji wyniósł około 7000zł, wspominam o tym bo chciałem serdeczne podziękować jednemu z naszych Parafian, który pozyskał sponsora, którym jest Henk Holtmat z firmy Cultivares, który w całości pokrył w/w koszt tej inwestycji. Jestem bardzo wdzięczny za tą bezinteresowną pomoc. Dziękuję również Panu Edwardowi stolarzowi naszej parafii za wykonanie krzeseł do prezbiterium w Kozielcu oraz wszystkim zaangażowanych w spotkanie z okazji wspomnienia Św. Cecylii. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom miłego tygodnia.