IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj 9 niedzielę zwykła. W minionym tygodniu przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim za tak liczy udział we Mszy św. i procesji. Dziękuję za przygotowanie kościoła, ołtarzy oraz przywiezienie brzózek do ustrojenia ołtarzy. Dziękuję służbie liturgicznej, dzieciom komunijnym oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej uroczystości.

 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy w środę Św. Bonifacego, a w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 3. Do czwartku przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorne o godz. 17.00, po których procesja dookoła kościoła. W czwartek zakończenie oktawy. Bardzo proszę, jak w latach ubiegłych o przygotowanie dwóch ołtarzy Parafian z Kusowa i Parafian z Kozielca. Gorąco zapraszam do udziału służbę liturgiczną oraz dziewczynki sypiące kwiatki. Z racji oktawy w tym tygodniu wszystkie Msze św. w kościele parafialnym.

 4. W piątek Uroczystość NSPJ i Msza św. o godz. 17.00 z procesją dookoła kościoła. Proszę również o udział dziewczynki sypiące kwiatki. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym post.

 5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi i godz. 16.30.

 6. W piątek również przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected].

 7. Serdecznie zapraszam w imieniu p. Sołtys Kozielca do pomocy w sprzątaniu wokół kościoła oraz parku w sobotę od godz. 9.00.

 8. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli słodycze, które zostały przekazane dzieciom przebywającym w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Dziękuję również z ofiary złożone na ten cel, za które zostały zakupione jeszcze słodycze.

 9. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość i prace wykonane w naszej parafii. Dziękuję za koszenie trawy oraz kwiaty do naszych kościołów oraz wszelkie prace porządkowe przy kościołach i plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.

 10. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Malanowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

 11. Z naszej Rodziny parafialnej w minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Tomasza Konopka z Trzeciewca. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 14.00 w kościele parafialnym poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 13.30. Po Mszy św. pochówek na cmentarzu w Dobrczu. Wieczny odpoczynek…

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz