IV Niedziela Zwykła 31.01.2021

  1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św. Jednocześnie przypominam, że wszystkie paramenty będą jeszcze raz święcone w dzień I-szej komunii św.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy we wtorek Ofiarowanie Pańskie – Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą w ten dzień wszystkie osoby konsekrowane, które przez składanie ślubów zakonnych pragną ofiarować swoje życie Panu Bogu. Podczas Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia świec. W środę Św. Błażeja, w dzień Jego wspomnienia w kościele udzielane jest szczególne błogosławieństwo świecami wszystkim chorującym na choroby gardła. Natomiast w piątek wspominamy Św. Agatę.
  3. Informuję, że w naszej diecezji organizowany jest Weekendowy Kurs Przedmałżeński w parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy w dniach 12-13 luty oraz 12-13 i 19-20 marzec. Osoby chętne mogą zgłaszać się telefonicznie (509-340-693). Katechezy będą się odbywały od godz. 17.00. Bardzo proszę, aby osoby zainteresowane skorzystały z takiej możliwości przygotowania do sakramentu małżeństwa. Bliższe informacje na stronie diecezji bydgoskiej.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególna modlitwa w intencji powołań. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do godz. 16.30. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam.
  5. W niedzielę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Msza św. i nabożeństwo o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Jest to dodatkowa Msza św. niedzielna
  6. Od poniedziałku wracamy do Msza św. wieczorna w tygodniu o godz. 17.00. W środę Nowenna do MBNP, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Zespół religijny o nazwie TGD (Trzecia Godzina Dnia) zwrócił się z prośbą w związku z niemożliwością koncertowania o pomoc w rozprowadzaniu nowej płyty, którą nagrał. Przy wyjściu, kto chciałby wspomóc w/w zespół może zakupić płytę w cenie 40zł. Pieniądz proszę złożyć do skarbony na ścianie.
  8. Informuję, że w tym roku nie będzie rekolekcji dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w tradycyjnej formie. Zgodnie z rozporządzeniem kurii bydgoskiej rekolekcje odbędą się online w dniach 15-17 marzec, natomiast dla dorosłych planujemy rekolekcje w kościele po 2 niedzieli wielkiego postu tj. od 1 do 3 marzec w kościele parafialnym.
  9. Z naszej parafii Pan Bóg odwołał do wieczności odwołał Śp. Klemensa Lewandowskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotą 6 lutego o godz. 12.00 w kościele parafialnym, a później pochówek na cmentarzu parafialnym. Natomiast w poniedziałek 8 lutego o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Mirosława Welsandt parafianina z Dobrcza i pochówek na cmentarzu we Włókach.
  10. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i budowę plebanii. Bóg zapłać. W przyszłym tygodniu składak inwestycyjna na potrzeby budowy. Dziękuję Panom: Grzegorzowi Hyjek oraz Markowi i Karolowi Krzewickim za pomoc przy zakładaniu gniazd instalacji elektrycznej na nowej plebanii. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego oraz za wszelką pomoc. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz