IV Niedziela Zwykła 30.01.2022

 1. Dzisiaj IV Niedziela zwykła. Kończymy czas ferii zimowych. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i pracownikom szkół życzę wiele sił oraz Bożej mocy w drugim semestrze nauki i pracy.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jana Bosko; w środę święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej; w czwartek św. Błażeja.
 3. Wznawiamy Msze św. w tygodniu we wtorek kościele w Kozielcu i w czwartek w kościele Św. Marii Magdaleny we Włókach.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania, natomiast w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św. z klas III. Spotkania są OBOWIĄZKOWE i odbędą się w kościele parafialnym.
 5. W święto Ofiarowania Pańskiego, w ten dzień przeżywamy również Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich osobach konsekrowanych, a szczególnie o mieszkającej na terenie naszej parafii Wspólnocie Zgromadzenia Ducha Świętego. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenie świec. W naszej parafii w ten dzień Msze św. o godz. 17.00 i 18.00
 6. W czwartek, wspomnienia św. Błażeja. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Pod koniec Mszy świętej wierni otrzymują błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Zapraszam.
 7. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wystawienie NS i modlitwa o powołania. W I-szy piątek miesiąca chorych odwiedzę z komunią św. od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Przypominam wszystkim dzieciom po I-szej komunii św. i kandydatom do bierzmowania o obowiązku spowiedzi I-szo piątkowej.
 8. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszam na wspólną modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, Msza św., różaniec, adorację oraz medytację o godz. 9.00 wyjątkowo w tym miesiącu w kościele parafialnym
 9. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę świece dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. z klas III.
 10. Ksiądz Proboszcz z parafii w Żołędowie organizuje we wrześniu 8-dniową Pielgrzymkę do Grecji. Bliższe informacje znajdziemy na stronie parafii w Żołędowie lub przez kontakt telefoniczny (tel. 604 417 640)
 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Kaźmierczak i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Fac; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień.
 12. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wszelką pomoc i życzliwość. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz