IV Niedziela Zwykła 3.02.2019

1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. Liturgia Słowa ukazuje nam ludzi odrzucających Chrystusa. Warto pytać siebie samego, czy przypadkiem przez swoje słowa i czyny też nie odrzucam Chrystusa w swoim życiu.
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Agatę, w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Hieronima
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie świec dzieciom I-szo komunijnym i przedstawienie jasełkowe uczniów z SP z Kozielca.
  4. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Serdecznie dziękuję za wszelkie oznaki życzliwości oraz gościnne przyjmowanie mnie w swoich domach i składane ofiary podczas kolędy. Dziękuję za dodatkowe ofiary składane na wymianę okien w kościele parafialnym, szczególnie tym Darczyńcom naszej parafii, którzy na ten cel złożyli ofiarę 200, 400zł oraz 2300zł. Bóg zapłać. W przyszłym tygodniu złoże sprawozdanie pokolędowe.
  5. W tygodniu Msze św. o godz. 17.00. Poniedziałek, środa, piątek i sobota w kościele parafialnym we Włókach, we wtorek w kościele filialnym we Kozielcu, a w czwartek w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach.
  6. Chciałbym, aby w naszej parafii powstała schola – dziecięcy zespół muzyczny, zapraszam wszystkie chętne dzieci, które chciałby śpiewać podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00 na pierwszą próbę w sobotę na godz. 10.00 do świetlicy we Włókach.
  7. Wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 12.00 do kościoła parafialnego.
  8. Na stronie internetowej parafii są umieszczone wszystkie ważne informacje dotyczące całego roku liturgicznego w naszej parafii oraz o I-szej Komunii św. i bierzmowania. Osoby zainteresowane proszę, aby się z tym zapoznały.
  9. Zwróćmy uwagę – szczególna prośba do rodziców – żeby dzieci poruszające się po drogach w godzinach popołudniowych i wieczornych, miały ubrane kamizelki lub odblaski dla lepszej widoczności i bezpieczeństwa.
  10. Na terenie naszej parafii zamieszkał Pan Jakub Rudziński, który jest adwokatem w Bydgoszczy. Dla naszych Parafian zgodził się udzielać wszelkich porad bezpłatnie.
  11. Dzisiaj ostatni dzień kiedy można zamawiać w zakrystii świece wielkanocne –paschaliki (duże w cenie 12zł i małe w cenie 5zł).
  12. Bardzo dziękuję za kwiaty do ołtarza oraz porządek w naszych kościołach i proszę kolejne osoby o posprzątanie kościołów. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na krótkie spotkanie te osoby, które zdeklarowały się podczas kolędy dbać o porządek w kościele parafialnym.
  13. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego.
  14. Cieszę się bardzo, że coraz więcej osób zamawia w naszej parafii Msze św. zarówno za zmarłych, jak i za żywych swoich bliski oraz w różnych ważnych intencjach. Bóg zapłać. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św.  (intencje)
  15. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Wieczny odpoczynek….