IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Serdecznie zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 oraz w niedzielę na Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30.
  3. W tym tygodniu organizujemy dodatkową Drogę Krzyżową drogami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele św. Marii Magdaleny w piątek o godz. 20.00. Na trasie miedzy kościołem Św. Marii Magdaleny, a kościołem parafialnym zostaną wytyczone stacje Drogi Krzyżowej. Będzie można w niej uczestniczyć odczytując przygotowane rozważania w gronie swojej rodziny, bliskich i małych grupach. Każda grupa otrzyma rozważania, krzyż oraz mapę przejścia z zaznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej. Pierwsza grupa wyruszy o godz. 20.00, a kolejne będą ruszały co 10 minut. Bardzo proszę w celu ustalenia pewnego porządku osoby-rodziny, które chciałyby uczestniczyć, aby w zakrystii zapisały się na konkretną godzinę. Można również uczynić to telefonicznie zgłaszając uczestnictwo bezpośrednio do ks. Proboszcza.
  4. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie, jak już informowałem głoszę rekolekcje w parafii w Kotomierzu. W związku z tym Msza św. we wtorek nie będzie w kościele w Kozielcu tylko w kościele parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszam na koncert poezji poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego zatytułowany „DROGA”. Koncert poezji odbędzie się w kościele św. Marii Magdaleny w przyszła niedzielę o godz. 17.00. Tym właśnie koncertem rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które będą kontynuowane od następnego poniedziałku do środy tj. 4-6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w te dni podczas Mszy św. będą w kościele parafialnym o godz. 18.00, a dla uczniów SP w kościele w Kozielcu o godz. 11.00. Rekolekcje w naszej parafii będzie głosił ks. Marcin Jiers Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji. Informacje te przypomnę jeszcze w przyszła niedzielę.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Szopińskim i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Brzozowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę oraz konto parafii. Dziękuję również jednej rodzinie z Trzeciewca za złożoną indywidualnie ofiarę na potrzeby naszej parafii. Dziękuję z każdą pomocy i życzliwość oraz wykonaną pracę. Serdeczne Bóg Zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz