IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

  1. Dzisiaj IV niedziela wielkiego postu.
  2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, natomiast Droga Krzyżowa w piątek w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 20.00. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową z kościoła Św. Marii Magdaleny do kościoła parafialnego. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele Św. Marii Magdaleny. Bardzo proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. W tym roku będziemy kroczyli wspólnie, jako jedna grupa rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Zakończenie w kościele parafialnym uroczystym Błogosławieństwem.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia.
  4. Rekolekcje parafialne i szkolne przeżywać będziemy w naszej parafii od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca. Nauki dla SP w Kozielcu będą o godz. 11.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych w kościele parafialnym o godz. 18.00. W te dni będzie możliwość spowiedzi wielkanocnej. Przypomnę o rekolekcjach jeszcze w następną niedzielę.
  5. W tym tygodniu od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. w naszej parafii, a w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki lub proboszczami z sąsiednich parafii.
  6. Caritas rozpoczyna zbiórkę rzeczową Paczka dla Ukrainy. Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm, można dostarczać do placówek Caritas. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Są na niej głównie artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, a także artykuły higieniczne do pobrania na stronie caritas.pl/Ukraina. Gdyby ktoś chciał włączyć się w tą akcję przez przekazanie różnych produktów to proszę o kontakt z p. Sołtys Kozielca Karoliną Goliszewską (tel. 697 859 213)
  7. Dyrekcja SP w Kozielcu informuje, że trwa rekrutacja do punktu przedszkolnego i szkoły w Kozielcu.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Annie i Grzegorzowi Hyjek i proszę o sprzątanie z tydzień Panią Grażynę Hyjek, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Zynaję Ignaczak. Dziękuję p. Maciejowi Zwiewka i wszystkim osobą zaangażowanym z wycinkę drzewa na cmentarzu.  Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Serdeczne Bóg zapłać.                           

Bartosz Wojtaszek
proboszcz