IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

  1. Z dzisiejszą IV niedzielą rozpoczyna się druga połowa Wielkiego Postu. Połowa trudu i umartwienia wielkopostnego minęła, szybko zbliża się Wielkanoc z obfitością łask płynących z Chrztu i Eucharystii. Dlatego teksty dzisiejszej Mszy świętej tchną radością. Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, którymi obdarza swe dzieci.
  2. W piątek przeżywamy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP
  3. Od poniedziałku do środy w naszej diecezji odbywają się online rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej w godzinach dopołudniowych. Zachęcam do uczestnictwa.
  4. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne do kościoła parafialnego: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszy św. o godz. 11.30 oraz dziękuję wszystkim za uczestnictwo.
  5. Informuję, że chorych z Komunią Św. przed świętami odwiedzę w piątek 26 marca od godz. 8.00. W kwietniu natomiast z racji iż pierwszy piątek przypada w Wielki Piątek odwiedzin chorych nie będzie. Nie będzie również Mszy św. z racji I-szej soboty miesiąca bowiem przypada ona w Wielką Sobotę. Nie będzie również w tym roku spowiedzi z zaproszonymi kapłanami.
  6. Do skarbony w kruchcie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na cele remontowe i budowlane. Dziękuje za sprzątanie kościoła parafialnego oraz wszelką pomoc. Dziękuje Panu Michałowi Majewskiemu za pomoc w montowaniu mebli na nowej plebanii. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz