IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 

  1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. W tym tygodniu przeżyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym modlitewnym spotkaniu.
  2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci z kl. II i III przygotowujących się do I-szej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu z racji głoszenia przeze mnie rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. oraz nie będę obecny w parafii.
  4. W piątek od g. 8.00 odwiedzę chorych z komunią św. Bardzo proszę poza osobami, które odwiedzam każdego miesiąca o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć komunię św.
  5. Diecezja bydgoska organizuje „Pielgrzymki do korzeni”. Pielgrzymka ma charakter jednodniowy, a koszty związane są tylko z przejazdem autokarowym. Wyjazdy odbędą się w godzinach od 9.00 do 15.00 w następujących terminach: 20 kwietnia do Gniezna, 22 czerwca do Kołobrzegu, 28 września do Pelplina.
  6. W niedzielę palmową na terenie fordońskiej Doliny śmierci odbędzie sie misterium Męki Pańskiej o godz. 16.00 i o godz. 20.00
  7. W piątek 15 marca w auli Akademii Kujawsko Pomorskiej przy ul. Toruńskiej odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowo edukacyjna „Smartfon – wyzwanie naszych czasów” organizowana przez Centralną Diakonię Społeczną Ruchu Światło – Życie. (godz.: 9.00-13.00 młodzież, a 16.00-20.00 dorośli).
  8. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc małemu Marcelowi z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę pomoc.
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Trwają prace remontowe przy kościele parafialnym. Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość oraz każdą pomoc w pracach porządkowych. W kruchcie kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień Rodzinę Wilczyńskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Elżbiecie Michałek i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy żadnych kwiatów w kościele. (intencje)
  10. W minionym tygodniu został pochowany zamieszkały na terenie naszej parafii śp. Grzegorz Kiss-Orski. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczyn odpoczynek…

                                                                                                

Bartosz Wojtaszek
proboszcz