IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, która przeżywana jest jako Niedziel Dobrego Pasterza. To szczególe zaproszenie do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
  2. W tym tygodniu wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele parafialny.
  3. W poniedziałek 1 maja wspomnienie św. Józefa i Święto Pracy. Serdecznie zapraszam na Msze św. w intencji naszej Ojczyzny do kościoła parafialnego na godz. 12.00. W tym dniu nie będzie już Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła oraz Dzień Flagi RP. Zachęcam do wywieszenia tego dnia flagi biało – czerwonej na naszych domach.
  4. W środę 3 maja Uroczystość MB Królowej Polski, głównej Patronki Polski, a w naszej wspólnocie Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszam na Msze św. odpustową na godz. 12.00 do kościoła parafialnego. W tym roku sumę odpustową odprawi ks. Infułat Kan. Ryszard Pruczkowski proboszcz parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy. Ten dzień to również Święto Konstytucji 3 Maja.
  5. W czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona wszystkich strażaków. Msza św. wieczorna z racji prac przy kościele Św. Marii Magdaleny wyjątkowo o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, a możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę zapraszam na Msze św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I-szej soboty o godz. 9.00 do Kozielca.
  7. W niedzielę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Przez cała niedzielę będziemy gościć w naszej parafii p. Jacka Pajora z „Rodziny Św. Szarbela w Polsce”, który będzie podczas każdej Mszy św. oraz w czasie wieczornego nabożeństwa mówił o św. Szarbelu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przekazana Zakonowi Św. Szarbeal w Libanie. Serdecznie zapraszam.
  8. Rozpoczęliśmy prace na cmentarzu parafialnym. Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Rafałowi Kwiatkowskiemu za udostępnienie koparki, p. Bogusławowi Jakubkowi za pracę glebogryzarką, p. Marcinowi Mes za udostępnienie mini ładowarki oraz jestem pełen podziwu i kieruję szczególne podziękowania do wszystkich Parafian, którzy tak szybko zorganizowali się w miniony piątek i wywieźli ziemię przy kościele Św. Marii Magdaleny. Jednocześnie proszę o pomoc chętnych mężczyzn w najbliższy czwartek ok. godz. 17.00 w wiezieniu piasku dookoła kościoła Św. Marii Magdaleny. Wszystkim serdecznie dziękuję za każdą pracę.
  9. Informuję, że nasza parafia pragnie sprzedać działkę znajdującą się we Włókach nr 89/3 o powierzchni 4088m. Oferty można składać w parafii lub kurii diecezjalnej, nabór ofert trwa do 14 maja włącznie. Następnie zostaną one rozpatrzone w siedzibie kurii.
  10. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie z ofiary na cele remontowe. Dziękuję jednej rodzinie z Trzęsacza za złożoną ofiarę na ten cel. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze, dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Wilczyńskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kowalkowskich.  (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz