IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2020

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Gorąco dziękuję za wspólną modlitwę wszystkim Kapłanom, Parafianom oraz osobą uczestniczących duchowo w transmisji internetowej. Niech Matka Boże wyprasza nam potrzebne łaski.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony szczególnie Matce Bożej, która nieustanie oręduje za nami u swojego Syna Jezusa Chrystusa. W naszej parafii w miesiącu maju Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 i 18.00 – w sobotę Msze św. już niedzielne. Serdecznie zapraszam do odmawiania w tym miesiącu Litanii do Matki Bożej Loretańskiej w naszych domach. W naszej parafii nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 oraz dodatkowo w środę i piątki po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w czwartek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. wieczorna o godz. 17.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast Msza św. o uzdrowienie z nabożeństwem majowym o godz. 20.00.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Floriana, w środę Św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Św. Stanisława – głównego patrona Polski
  5. Przypominam rodzicom dzieci I-szo komunijnych i rocznicowych, że uroczystości te zostały przeniesione z racji istniejących ograniczeń na terminy późniejsze.
  6. Każdego dnia zapraszam do indywidualnej modlitwy w naszym kościele od godz. 12.00 do godz. 18.00
  7. Nasza parafia organizuje Internetowy Przegląd Piosenki Religijnej, szczegóły znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  8. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła lub zakrystii można zakupić płytę naszej scholii parafialnej. Koszt tej płyty to dobrowolna ofiara, która jest cegiełką na budowę nowej plebanii.
  9. Od poniedziałku w kościele w Kozielcu konserwatorzy rozpoczynają pracę przy balustradzie chóry oraz suficie, które potrwają około 2 – 3 miesiący, do tego czasu w Kościele nie będą odprawiane nabożeństwa. Po zakończonych pracach konserwatorskich zostaną usunięte pęknięcia na ścianach i malowanie kościoła. Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła do tych prac.
  10. Z początkiem tygodnia zakończymy kładzenie instalacji elektrycznej na plebanii. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję państwu Burczyńskim z Kozielca za ufundowanie materiałów oraz sfinansowanie wszystkich prac związanych z instalacją elektryczną. Kolejnym etapem w najbliższym czasie będzie zakładanie ogrzewania. Dziękuję rodzinie z Trzęsacz za przekazanie 1000 zł oraz dwóm rodzinom, które złożyły po 500zł do skarbony na cele budowlane Dziękuję wszystkim za składane indywidualne ofiary na ten cel i wykonaną pracę przy budowie. Dziękuję za wszelką życzliwość oraz za: koszenie trawy, sprzątnie i strojenie kościoła na uroczystość odpustową, ufundowane kwiaty do ołtarza oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla kapłanów z racji odpustu. Dziękuję Państwu Annie i Zbigniewowi Sosnowskim spoza naszej parafii, którzy obchodzili 35-tą rocznicę ślubu za ufundowanie nowego welonu. Dziękuję za ofiary składane do skarbon w kościele oraz na konto parafialne.  (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz