IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty.
  3. W poniedziałek zapraszam na próbę wszystkie dzieci komunijne po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 do kościoła parafialnego. Bardzo proszę wszystkich o obecność.
  4. W czwartek zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do kościoła filialnego św. Marii Magdaleny we Włókach. Bardzo proszę, aby wszyscy kandydaci byli obecni.
  5. W związku, iż pierwszy piątek maja, przypada w następnym tygodniu w dniu odpustu parafialnego, chorych z komunią św. odwiedzę w tym tygodniu w piątek od godz. 8.00.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję p. Tadeuszowi Rachwalskiemu i p. Łukaszowi Murawka za pomoc w przygotowaniu chóry kościoła parafialnego do prac konserwatorskich oraz rozebranie grobu Pańskiego. Dziękuję p. Jakubowi Wygnaniec, p. Marcinowi Mes i p. Stanisławowi Sudoł za prace wykonane na nowej działce przy budynku pałacu. Dziękuję również dwóm Rodzinom naszej parafii za ufundowanie kwiatów do ołtarza kościoła parafialnego.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, która przeznaczamy na spłatę krzeseł do kościoła parafialnego. Dziękuję z indywidualnie składane ofiary na ten cel: dwóm Rodzinom z Włók i jednej Rodzinie z Kusowa. W związku z pracami konserwatorskimi chór kościoła parafialnego jest tymczasowo nieczynny.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego kilku naszym Parafiankom i proszę o pomoc w tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wardowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Fac. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję wszystkim osobą sprzątającym kościoły filialne za każdorazowe strojenie ołtarzy kwiatami. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz