IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – to niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się dzisiaj szczególnie o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, szczególnie z naszej parafii.
  2. Dzisiaj również w naszej parafii przeżywamy I-szą komunię św. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich dzieciach komunijnych, aby pokochały Chrystusa całym swoim sercem. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i pomoc w dekoracji kościoła, za kwiaty do ołtarza oraz za cały rok przygotowania do pierwszej komunii św. Starajmy się pomagać tym dzieciom, aby w każdą niedzielę uczestniczyły w Mszy św. oraz przystępowały do pierwszo piątkowej spowiedzi św. Dziękuję również Pani Annie Szupryt – Szpińskiej za ułożenie kwiatów oraz dekorację na dzisiejszą uroczystość.  Od poniedziałku do piątku zapraszam na biały tydzień na Msze św. wieczorną. Wszystkie Msze św. w tygodniu z racji białego tygodnia będą w kościele parafialnym.
  3. Zapraszam codziennie na nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  4. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy w naszej parafii rocznicę I-szej komunii św. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do komunii św. w środę na spotkanie i próbę do kościoła parafialnego na godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, które nie były w tym tygodniu u spowiedzi w piątek o godz. 16.30.
  5. W piątek przypada 13 maja – to wspomnienie NMP z Fatimy. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństw fatimskie przy figurze przed kościołem parafialnym. Serdecznie zapraszam w piątek na godz. 20.00 na wspólną modlitwę. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie o godz. 20.00.
  6. Przypominam, że ostatnie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie w następną środę 18 maja o godz. 18.00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa, gdyby jednak ktoś z różnych względów nie mógł w nim uczestniczyć proszę umówić się ze mną na inny termin. Na spotkanie proszę zabrać dzienniczki. W przyszła niedzielę jeszcze przypomnę o tym spotkaniu.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego rodzicom dzieci komunijnych oraz p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Sudoł i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę M.T. Hyjek; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie jeszcze raz w tym tygodniu. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną oraz za wpłacone ofiary na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz