IV Niedziela Adwentu 24.12.2023

  1. Dzisiejszą IV niedziela adwentu. Wieczorem zapraszam na Pasterkę w naszej Parafii. Podobnie jak w latach ubiegłych pasterka będzie o godz. 21.00 w Kozielcu oraz o godz. 23.00 w kościele parafialnym. Informuję, że w pierwsze święto tj. w poniedziałek Msze św. będą o godz. 10.00 w Kozielcu i o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. W drugie święto Msze św., jak w każdą niedzielę.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży z placówki w Karolowie. Paczki zostały dostarczone i sprawiły wiele radości. W najbliższym czasie na naszej stronie zostanie umieszczona foto relacja z wizyty Św. Mikołaja w Karolewie.
  3. Dzisiaj wigilia na plebanii o godz. 16.00. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to spotkanie wigilijne. Gdyby ktoś jeszcze chciał zasiąść do wspólnego stołu wigilijnego to drzwi plebanii, jak zawsze są otwarte. Serdecznie zapraszam.
  4. Jak co roku nasza diecezja organizuje Marsz Trzech Króli 6 stycznia ulicami Bydgoszczy. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną przez ks. Biskupa w Bazylice i około godz. 13.00 Marsz wyruszy na Stary Rynek. W imieniu ks. Biskupa serdecznie zapraszam do udziału.
  5. W minionym tygodniu została zamontowana nowa droga krzyżowa w kościele parafialnym. Dziękuję wszystkim, którzy składali ofiary na roczne wymienianki, bowiem to z tych ofiar została ona zakupiona i dziękuję p. Bogusławowi Jakubek, p. Zbigniewowi Goszczyńskiemu oraz mojemu ojcu Henrykowi za montaż jej w kościele. Droga krzyżowa, która wcześniej wisiała w kościele parafialnym została powieszona ze względu na pasującą kolorystykę do kościoła filialnego w Kozielcu.
  6. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, za ofiary składane indywidualnie na potrzeby naszej parafii, dwóm rodzinom z Włók, jednej rodzinie z Kozielca. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wspomóc kościół na Wschodzie składając ofiarę do puszki.
  7. Po świętach od 28 grudnia tj. od czwartku rozpocznę odwiedziny duszpasterskie od wsi Kusowa. Przez cały stycznej w czasie kolędy od poniedziałku do piątku Msze św. będą o godz. 15.30 w kościele parafialnym, a kolęda w te dni od godz. 16.00, natomiast w sobotę Msza św. o godz. 18.00, a kolęda od godz. 10.00. (plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe dwa tygodnie)
  8. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom oraz wszystkim za dekorację świąteczną i kwiaty do ołtarza parafialnego. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Szopińskim oraz za kwiaty i dekorację świąteczną, proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Brzozowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mieloch i dekorację świąteczną oraz kwiaty i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ożóg. Serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i życzliwość. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz