IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

  1. Przeżywany dzisiaj IV-tą niedzielę adwentu. Zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli do udziału w ostatnich roratach w tym roku w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Opłatki oraz świece wigilijne (tylko małe) w cenie 6zł można nabywać po Mszach św. w zakrystii.
  2. Dziękuję za udział i przygotowanie wigilii dla służby liturgicznej oraz dzieci i młodzieży śpiewającej w naszej parafii, która odbyła się w minioną sobotę w świetlicy we Włókach.
  3. We wtorek zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy, aby zachować chrześcijańską tradycję, że na początku czytamy fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa oraz dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszam do udziału w Mszy św. w noc wigilijną. Pasterka w naszej parafii w Kozielcu o godz. 21.00, natomiast Pasterka w kościele parafialnym we Włókach o godz. 23.00. Po każdej Mszy św. zapraszam do dzielenia się opłatkiem po Mszy św. przed kościołem. W czasie pasterki składka na Fundusz Ochrony Życia.
  4. W środę I-sze Święto Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.30 w Kozielcu, 11.00 w kościele Św. Marii Magdaleny, natomiast o godz. 12.30 w kościele parafialnym we Włókach. W II Święto Msze św. jak w każdą niedzielę i puszka na Katolickie Uczelnie. Podczas Mszy św. w II Święto o godz. 12.00 wylosujemy nagrody dla dzieci i młodzieży za udział w Mszach św. roratnich.
  5. W kościele parafialnym zostały powieszone nowe obrazy Świętych. Dziękuje Dobrodziejom naszej parafii za ufundowanie obrazu z ramą Św. Szarbela. Został jeszcze zakupiony obraz Św. Siostra Faustyna, oraz obraz Bł. Kardynał Stefan Wyszyński, obecnie jeszcze Sługa Boży, ale wkrótce w czerwcu będziemy przeżywać Jego Beatyfikację. Koszt każdego obrazu i ramy to kwota około 800zł, gdyby ktoś chciał uczestniczyć w kosztach zakupu będę bardzo wdzięczny. Dziękuję już za ufundowanie nowych ram do obrazy MBNP i Jezusa, który został powieszony w kościele Św. Marii Magdaleny.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci i młodzież naszej scholi będzie nagrywała teledysk do kolędy, która będzie również naszymi życzeniami świątecznymi dla całej Parafii.
  7. Informuję, że odwiedziny duszpasterskie w tym roku rozpocznę w poniedziałek 30 grudnia od Parafian z Chełmszczonki, Trzęsacz Dół oraz Zła Wieś. Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskim podam w przyszła niedzielę i umieszczę na naszej stronie internetowej
  8. Dziękuję wszystkim za sprzątanie kościołów oraz dekorację świąteczną, budowanie żłóbka, strojenie choinek, za słodycze dla dzieci i składane ofiary na cele parafialne, sprzątanie, ogrzewanie i kwiaty do kościoła. Dziękuję za indywidualne ofiary na budowę plebanii. Państwu Majka dziękuję za ufundowanie podobnie, jak w ubiegłym roku choinek do naszych kościołów. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. W najbliższą sobotę w naszej parafii nie będzie Mszy św., a w przyszła niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny, podczas Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla rodzin z dziećmi. Serdecznie już dziś zapraszam. Wszystkim życzę wiele radości i jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziały w Pasterce i Mszach św. w Święta Bożego Narodzenia

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz