IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

 1. Dzisiaj IV i ostatnia niedziela Adwentu. Warto zapytać siebie samego czy ten czas coś zmienił w moim życiu i czy uczyniłem wszystko, żeby Chrystus który ma się narodzić znalazł miejsce w moim domu i moim sercu. Może jeszcze w te ostatnie dniu adwentowe warto coś uczynić dla siebie lub drugiego człowieka. Gorąco zapraszam na ostatnie roraty w tym roku w poniedziałek na godz. 18.00. Zaproszenie kieruję szczególnie do dzieci, młodzieży i wszystkich, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli tych tradycyjnych Mszach św. Dzieci proszę, aby przyniosły podpisane karty z naklejkami, które zostaną złożone przy żłóbku jako nasz dar dla Nowonarodzonego Jezusa. W drugie święto tj. w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci otrzymają upominki.
 2. W poniedziałek od godz. 8.00 będę odwiedzał jeszcze chorych z komunią św.
 3. Dzisiaj kończymy akcję „Spełnimy Marzenia” bardzo proszę osoby, które się zdeklarowały przygotować paczkę dla dzieci o dostarczenie jej na plebanię. W wigilię paczki te trafią do dzieci.
 4. We wtorek nie będzie Mszy św. wieczornej w Kozielcu. Będzie natomiast Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00
 5. W środę zapraszam na spotkanie opłatkowe Scholę Parafialną na godz. 19.00.
 6. W piątek przypada wigilia. Gorąco zachęcam, aby zachować tradycyjny charakter tej wieczerzy. Przed rozpoczęciem odczytajmy fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, odmówmy modlitwę „Ojcze nasz”, wspomnijmy nasze rodziny i tych których już nie ma wśród żyjących, a składając sobie życzenia podzielmy się opłatkiem. Niech nasze domy napełni śpiew pięknych polskich kolęd, niech to będzie wyjątkowy wieczór i wyjątkowa wieczerza. Wigilię na plebani rozpoczynamy o godz. 17.00, gdyby ktoś nie znalazł miejsca przy innym stole to serdecznie zapraszam do mnie.  Zapraszam na PASTERKĘ na godz. 21.00 do Kozielca i na godz. 23.00 do kościoła parafialnego.
 7. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii:
  • 9.30 – w kościele filialnym w Kozielcu
  • 11.00 – w kościele filialnym we Włókach
  • 12.30 – w kościele parafialnym we Włókach
 1. W niedzielę w drugie święto Bożego Narodzenia przypada Niedziela Św. Rodziny. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami, szczególnie te małe dzieci, które przyszły w tym roku na świat i przez chrzest św. zostały włączone we Wspólnotę Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 szczególne Błogosławieństwo Dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane do puszki na katolickie uczelnie.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Michalik i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Widurskich i Rodzinę Weyna; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zinaidę Ignaczak, Hannę Burczyńska i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień.
 3. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, dziękuję p. Majka za choinki do kościoła, za kwiaty do ołtarza, za dekorację świąteczną, słodycze dla dzieci, pomoc w organizowaniu wigilii i wszelki dobro i serce. (intencje)
 4. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Henryka Pieczka z Kozielca, pogrzeb będzie we wtorek w Kozielcu o godz. 10.00 oraz śp. Helenę Dziadkowską z Kozielca, pogrzeb będzie w środę w Kozielcu o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz