IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym tygodniu roraty w poniedziałek, środę i piątek godz. 18.00 do kościoła parafialnego. Może uda się uczestniczyć tym osobom i dzieciom, które w tym roku jeszcze nie były na Mszach św. roratnich. Serdecznie zapraszam.
 2. Jutro tj. poniedziałek od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych z komunią św., gdyby ktoś jeszcze czuł taką potrzebę proszę o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.
 3. Serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe: w środę na godz. 19.00 służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów, a w czwartek na godz. 19.00 scholę parafialną.
 4. Przypominam o wigilii dla osób samotnych na plebanii 24 grudnia o godz. 16.00. Proszę o informacje osoby zainteresowane.
 5. W sobotę przypada wigilia. Gorąco zachęcam, aby zachować tradycyjny charakter tej wieczerzy. Przed rozpoczęciem odczytajmy fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, odmówmy modlitwę „Ojcze nasz”, wspomnijmy nasze rodziny i tych których już nie ma wśród żyjących, a składając sobie życzenia podzielmy się opłatkiem. Niech nasze domy napełni śpiew pięknych polskich kolęd, niech to będzie wyjątkowy wieczór i wyjątkowa wieczerza. Wigilię na plebani rozpoczynamy o godz. 16.00, gdyby ktoś nie znalazł miejsca przy innym stole to serdecznie zapraszam do mnie. Zapraszam na PASTERKĘ na godz. 21.00 do Kozielca i na godz. 23.00 do kościoła parafialnego.
 6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszej parafii: godz. 9.30 – w kościele filialnym w Kozielcu, godz. 11.00 – w kościele filialnym we Włókach, godz. 12.30 – w kościele parafialnym we Włókach
 7. W niedzielę Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszam na godz. 17.00 do kościoła parafialnego na wspólne śpiewanie kolęd, które jest piękną polską tradycją. Kolędy tworzą atmosferę radości i nadają wyjątkowości świętowaniu Bożego Narodzenia. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszego kościoła – serdecznie zapraszam.
 8. W poniedziałek w drugie święto Bożego Narodzenia – Św. Rodziny. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 szczególne Błogosławieństwo Dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane do puszki na katolickie uczelnie.
 9. Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc rodzinie, która w pożarze straciła dom i cały swój dobytek.
 10. Nasza organista p. Anna Szupryt – Szopińska wydała płytę z kolędami, która poza wymiarem charytatywnym ma również promować nasz zabytkowy kościół filialny św. Marii Magdaleny we Włókach. Płyta ta ma na celu wspomóc różne akcje charytatywne. Nasza parafia otrzymała 40 płyt, które również pragniemy wykorzystać, jako cegiełkę na potrzeby naszej parafii, a konkretnie dochód z jej sprzedaży ma wspomóc cele remontowe naszej parafii. Gdyby ktoś chciał zakupić taką właśnie cegiełkę można to uczynić w zakrystii. Na naszej stronie można wysłuchać kolędy autorstwa p. Anny. Serdecznie zapraszam. Promocja tej płyty odbędzie się w kościele św. Marii Magdaleny 8 stycznia o godz. 16.00
 11. Do dzisiaj proszę dostarczyć paczki dla dzieci z Karolowa.
 12. Informuję, że w tym tygodniu jeżeli będzie minusowa temperatura zostanie wycięte drzewa przy wejściu na cmentarz po prawej stronie oraz podcięte drzewo po prawej stronie za kościołem na cmentarzu we Włókach. Proszę zabrać znicze i kwiaty oraz można przykryć groby, aby nie zostały ubrudzone trocinami.
 13. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kalinowskich i Zwara, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskim i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za słodycze przynoszone dla dzieci na roraty, wszelkie dary dostarczone na plebanię oraz jak każdego roku dziękuję Rodzinie Majka za ufundowanie choinek do naszych kościołów i plebanię. Dziękuję p. Dariuszowi Strzelczykowi za wykonanie 4 ławek do kościoła parafialnego oraz za ofiary złożone na cele remontowe w ubiegłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz