III Niedziela zwykła 27.01.2019

1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Liturgia Słowa ukazuje nam Chrystusa nauczającego. Wsłuchujmy się w Jego Słowa i starajmy się wprowadzać je w nasze życie.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosko, a w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 w kościele parafialnym, adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.30.

4. Chorych i starszych naszej parafii odwiedzę z komunią św. w piątek od godz. 8.00

5. W sobotę w kościele filialnym w Kozielcu Msza św. z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 9.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie członków wspólnoty Róża Różańcowych z Kozielca i Kusowa.

6. W sobotę w Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą w ten dzień wszystkie osoby konsekrowane, które przez składanie ślubów zakonnych pragną ofiarować swoje życie Panu Bogu. Podczas Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia świec.

7. W niedzielę 3 lutego podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci I-szo komunijne będą miały poświęcenie świec, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Dzieci z SP w Kozielcu wystawią przedstawienie Jasełkowe.

8. Dziękuję za posprzątanie w naszych kościołach i proszę kolejnych Parafian o posprzątanie w następnym tygodniu.

9. W tym tygodniu w środę kończymy odwiedziny duszpasterskie, w czwartek możliwość kolędy na zaproszenie, proszę osoby chętne o zgłaszanie się w zakrystii. Dziękuję za życzliwość i składane ofiary na remonty w naszej parafii. Do piątku włącznie Msze św. o godz. 15.30 i kolęda o godz. 16.00. W PONIEDZIAŁEK I WTOREK MSZA ŚW. W KOŚCIELE W KOZIELCU, Z RACJI KOLĘDY. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (plan kolędy)

10. Rozpoczęliśmy przygotowywanie zakrystii w kościele parafialnym do przeniesienia tam nagrzewnicy, która będzie mogła być włączona również w czasie Mszy św. W tym tygodniu złożyłem zamówienie na 12 okien z parapetami z konglomeratu. Koszt całej usługi, która ma być wykonana do końca lutego wyniosła 24.880zł. Gdyby znalazły się rodziny, które zechcą wesprzeć tą inwestycję to z góry składam serdeczne podziękowanie.

11. Dziękuję za zamówione Msze św. oraz ofiary składane na tacę. Bóg zapłać. Można w zakrystii zamawiać świece wielkanocne (duże w cenie 12zł i małe w cenie 5zł).

12. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. oraz w czasie odwiedzin kolędowych. (intencje).

13. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego.

14. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Wieczny odpoczynek….