III Niedziela Zwykła 26.01.2020

  1. Dzisiaj III niedziela zwykła. Dziękuję wszystkim sprzątającym w kościele parafialnym i w kościelnym w Kozielcu oraz Państwu Krasińskim za posprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Lewandowskich o sprzątanie na przyszła niedzielę. Dziękuję za wystawione przedstawienie Bożonarodzeniowe w ubiegłą niedzielą dzieciom i młodzieży z SP w Kozielcu. W tygodniu przeżywaliśmy dzień Babci i Dziadka, z tej okazji wszystkim składam serdeczne życzenia zdrowia i wielu łask Bożych oraz samych dobrych ludzi na Waszej drodze życia.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy Św. Tomasza z Akwinu, Św. Jan Bosko oraz w przyszła niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego i jest to Dzień Życia Konsekrowanego w ten dzień w sposób szczególny pragniemy pamiętać w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych. Proszę o zabranie świec. Dzieci komunijne będą miały poświęcone świece w niedzielę 16 lutego podczas Mszy św. o godz. 12.00.  
  3. W tym tygodniu w poniedziałek kończę odwiedziny duszpasterskie. Msze św. w poniedziałek jeszcze o godz. 15.30, a od wtorku Msze św. w tygodniu o godz. 17.00. Zgodnie za zapowiedzią do końca miesiąca stycznia wszystkie Msze św. w kościele parafialnym.
  4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w Kozielcu w sobotę o godz. 9.00 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszam serdecznie do udziału w tym nabożeństwie, jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione grzechy. Chorych z komunią św. odwiedzę w przyszłym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca 7 lutego.
  5. W poniedziałek odwiedziny duszpasterskie w Kusowie od godz. 16.00 – nr 1,3 i 5 poprzedzone Mszą św. o godz. 15.30.
  6. W Bydgoszczy 1 lutego Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 13.45 przy kościele MB Fatimskiej. Seminarium Diecezji Bydgoskiej organizuje Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w dniach 7-9.02.2020r., natomiast wspólnota Martyria organizuje Kurs Przedmałżeński – bliższe informacje o tych wydarzeniach znajdziemy na stronie diecezji bydgoskiej.
  7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i przy okazji odwiedzin kolędowych na cele parafialne i budowę nowej plebani. W tym tygodniu zostanie wylany wieniec nowej plebani. Zakupione zostały również w tym tygodniu kominy oraz cegła na ścianki działowe. Za wszelką pomoc składam serdeczne podziękowania.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz