III Niedziela Zwykła 22.01.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy III niedziele zwykłą. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie świec dzieci I-szo komunijnych.
  2. Przypominam, że w tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne będą w kościele parafialnym o godz. 15.30, natomiast w sobotę Msza św. wieczorna o godzinie 18.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła, w środę święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w sobotą św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
  4. Przepraszam, że w minionym tygodniu odwołałem odwiedziny duszpasterskie, było to związane z chorobą mojej mamy. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie będą kontynuowane, ale tylko we wtorek, czwartek i sobotę. Plan odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu podam na zakończenie ogłoszeń oraz umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada 80-ta rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Uroczyste obchody pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka odbędą się 26 stycznia o godz. 17.00 w parafii Bł. Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy. Do udziału wszystkich diecezjan serdecznie zapraszam ks. Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk.
  6. Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS z Bydgoszczy organizuje w październiku pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela, na której będę sprawował duchową opiekę, gdyby ktoś był zainteresowany uczestnictwem w pielgrzymce, to bliższe informacje znajdzie na stronie internetowej parafii w zakładce „wyjazdy” lub bezpośrednio w biurze Arcus.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Krasińskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Elżbietę i Krzysztofa Lewandowskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Ożóg i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kamedulskich. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz z ofiary kolędowe i wszelką serdeczność i wyrozumiałość.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz