III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Serdecznie zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 oraz w niedzielę na Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30.
 3. Dziękuję ks. Robertowi Szczepańskiemu za posługę w minioną niedzielę i odprawienie Mszy św. w naszej parafii. W następną 4 niedzielę wielkiego postu będę również głosił rekolekcje w parafii w Kotomierzu, a w naszej parafii będzie odprawiał wszystkie Msze św. ks. Andrzej Poteracki – proboszcz z Kotomierza.
 4. W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jest to Światowy Dzień Życia.
 5. Bardzo proszę, aby kandydaci do bierzmowania, którzy nie odebrali na ostatnim spotkaniu formularza, odebrali go dzisiaj lub w najbliższym czasie w zakrystii. Ten formularz należy oddać uzupełniony do końca kwietnia osobiście do mnie.
 6. W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci I-szo komunijnych klas 3. Bardzo proszę postarać się, żeby uczestniczyć w tym spotkaniu, bowiem omawiać będziemy sprawy organizacyjne uroczystości.
 7. W Bydgoszczy w Domu Zakonnym Towarzystwa Jezusowego na pl. Kościeleckim od 27 do 29 marca odbędą się Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. Osoby zainteresowane bliższe informacje znajdą na plakacie lub stronie internetowej organizatorów.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej diecezji organizowana jest 8 kwietnia Droga Krzyżowa Ekstremalna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa. Przygotowane są dwie trasy 41 km i 27 km od Fordon – Opławiec.
 9. W Uroczystość Zwiastowania NMP w piątek przypada 18-sta rocznica powstania naszej diecezji. Ks. Biskup zapraszam do wspólnej modlitwy z tej okazji do Bydgoskiej Katedry na godz. 18.00.
 10. Dziękuję wszystkim osobą zaangażowanym w pomoc przybyłym do naszej parafii rodzinom ukraińskim oraz składane ofiary do skarbony w kościele parafialnym i konto parafii.
 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Malanowskim i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Szopińskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Panią Zytę Baran.
 12. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na składkę inwestycyjną oraz z tej okazji również na konto parafii. Dziękuję również za wszelkie dary przyniesione w minionym tygodniu na plebanie, z każdą pomocy i życzliwość oraz wykonaną pracę. Serdeczne Bóg Zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz