III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, trwamy w czasie, w którym jesteśmy wezwani do nawrócenia i przygotowania się na Święta Wielkanocne.

 2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci z kl. II i III przygotowujących się do I-szej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.

 3. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przeżywać będziemy rekolekcje parafialne oraz szkolne dla uczniów SP w Kozielcu. Spotkania dla uczniów w te dniu o godz. 11.00 w kościele w Kozielcu. Natomiast dla wszystkich dorosłych oraz kandydatów do bierzmowania Msza św. z nauką o godz. 18.00 w kościele parafialnym. W te dni:

  1. W poniedziałek odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (proszę zabrać świece)

  2. We wtorek odnowimy przyrzeczenia ślubne (proszę o obecność)

  3. W środę będzie można przystąpić do sakramentu chorych

W te dniu możliwość spowiedzi od godz. 17.30 w kościele parafialnym. I codziennie możliwość adoracji NS również od godz. 17.30, zgodnie z inicjatywą Papieża Franciszka „24 godziny dla Pan”. Gorąco zachęcam wszystkich Parafian, ministrantów i lektorów, scholę parafialną do uczestnictwa w naszych rekolekcjach, tym bardziej że rozpoczynają się o godz. 18.00. Niech do będzie czas, który oddamy Panu Bogu, jako naszą odpowiedź na wezwania wielkopostne. W te dni będzie zbierana składka na potrzeby naszego rekolekcjonisty.

 1. W czwartek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.

 1. Ks. Łukasz Kucharski informuję o Koncercie z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, który odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w sobotę 6 kwietnia o godz. 19.00. Bilety można zamawiać do 10 marca.

 2. Dyrekcja SP w Kozielcu prosi o przekazanie informacji, że od 5 lutego trwa rekrutacja uczniów do SP w Kozielcu.

 3. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii. Za tydzień składka inwestycyjna. Informuję, że rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do remontu dachu kościoła parafialnego. Już dzisiaj przepraszam za pewne niedogodności związane z parkowaniem samochodów, jednocześnie informuję, że samochodami można wjeżdżać również na działkę ostatnio zakupioną i parkować wszędzie gdzie jest miejsce. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień Parafian zamieszkałych w blokak w Trzęsaczu. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Elżbietę Michałek. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy żadnych kwiatów w kościele. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka na leczenie małego Marcela z naszej parafii. Dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i już wsparli naszą potrzebująca rodzinę (intencje)

 4. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Halinę Łata z Hutnej Wsi. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godz. 14.30 w kościele parafialnym.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz