III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

Stigmate.

  1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną.
  2. Nasza diecezja organizuje kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się 15 i 16 kwietnia. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezji.
  3. W poniedziałek spotkanie rodziców i dzieci I-szo komunijnych w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. Jest to ostatnie spotkanie formacyjne dlatego proszę wszystkich o obecność. Następne spotkanie będą związane z próbami. Proszę o przekazanie tej informacji wszystkim osobom.
  4. W czwartek z racji mojej nieobecności nie będzie Mszy św. w naszej parafii.
  5. W następnym tygodniu w czwartek, tj. 25 kwietnia będzie spotkanie kandydatów i rodziców do bierzmowania w kościele filialnym św. Marii Magdaleny we Włókach. Bardzo proszę tak zaplanować czas, aby wszyscy kandydaci byli obecni. W przyszła niedzielę jeszcze raz przypomnę o tym spotkaniu.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w minionym tygodniu. Dziękuję p. Markowi Krzewickiemu oraz p. Grzegorzowi Hyjek za prace instalacji elektrycznej pomieszczeniach gospodarczych kościoła parafialnego. Dziękuję p. Tadeuszowi Rachwalskiemu, p. Maciejowi Hiller, p. Marcinowi Mes, p. Łukaszowi Murawka za prace porządkowe w kościele. Dziękuję p. Jakubowi Wygnaniec i p. Karolowi Saganowskiemu za prace ziemne wykonane na nowej działce przy kościele parafialnym.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną, która przeznaczamy na spłatę krzeseł do kościoła parafialnego. Dziękuję jednej Rodzinie z Trzęsacza za przekazanie ofiary na ten cel. W tym tygodniu konserwatorzy wykonali malowidła na antypendium w kościele parafialnym oraz trwają prace konserwatorskie na chórze. Zostaną one zakończone do odpustu parafialnego, a po I-szej komunii św. wznowione na prawej stronie chóry. W związku z tymi pracami chór jest tymczasowo nieczynny. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego kilku naszym Parafiankom, które odpowiedziały na moją prośbę i proszę o pomoc w tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Zwara i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wardowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Ożóg. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz