III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy maj najpiękniejszy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Tradycyjnie o godz. 21.00 nabożeństwo majowe przy figurze w Trzęsaczu. Dzisiaj I-szgo maj to również Święto Pracy, módlmy się, aby Pan Bóg nieustannie Błogosławił każdą ludzką pracę i obdarzał nas swoją łaską. Módlmy się również o pokój w naszej Ojczyźnie oraz o pokój na Ukrainie i ustanie wojny.
  2. We wtorek w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci MB Królowej Polski Patronki naszej Parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich na sumę odpustową na godz. 12.00, którą sprawować będzie ks. Kanonik Janusz Konysz proboszcz parafii Św. Antoniego w Bydgoszczy. Bardzo proszę o udział służbę liturgiczną, scholę parafialną, dzieci komunijne, kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich Parafian i Gości. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła. Proszę o udział wszystkie sztandary, feretrony oraz panów niosących baldachim. Odpust to szczególnie święto naszej parafii, bardzo proszę znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tej świątecznej Mszy św.
  3. W następną niedzielę przeżywać będziemy w naszej Parafii I-szą komunię św. podczas Mszy św. o godz. 12.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci, aby pokochały Chrystusa całym swoim sercem i przez całe życie pragnęły przyjmować Go w komunii św. Próba komunijna w środę o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci komunijnych o pomoc w przygotowaniu uroczystości w czwartek o sprzątanie kościoła o godz. 18.00, a w piątek o dekoracja kościoła również o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo majowe w intencji powołań. W piątek odwiedzę chorych z komunią od godz. 8.00, a możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę w Kozielcu Msza św. o godz. 9.00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I-szej soboty miesiąca.
  5. W sobotę przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień będzie również Msza św. niedzielna o godz. 17.00
  6. Informuję, że rocznica komunijna dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I-szej komunii świętej będzie w niedzielę 15 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Pani Grażynie Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę A.S. Sudoł ; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Ożóg. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 350zł na dzieła Caritas, które już przekazałem na w/w cel, w przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz