III Niedziela Adwentu 17.12.2023

 1. Dzisiejszą II niedziela adwentu. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę książeczki i medaliki dzieciom kl. III przygotowującym się do I-szej komunii św.  
 2. W tym tygodniu zapraszam na spotkanie wigilijne we wtorek wszystkich lektorów i osoby czytające Słowo Boże w naszej parafii na godz. 18.15, natomiast w środę po roratach wszystkich ministrantów. Spotkania odbędą się na plebanii.  
 3. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św. roratnich. Msze św. roratnie w poniedziałek, środą i piątek o godz. 18.00. Zapraszam szczególnie młodzież oraz dzieci z serduszkami dobrych uczynków i lampionami do udziału.  
 4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży z palcówki w Karolowie. Bardzo proszę w dniu dzisiejszym dostarczyć wszystkie paczki do kościoła.  
 5. Zapraszam do stołu wigilijnego na plebanię 24 grudnia wszystkie osoby, które nie chcą tego wieczoru spędzić same. Proszę o informację o osobach gotowych skorzystać z tego zaproszenia.  
 6. W przyszła IV niedzielę adwentu Msze św., jak w każdą niedzielę, jednak w tym roku niedziela ta przypada 24 grudnia. Wieczorem zapraszam na Pasterkę w naszej Parafii. Podobnie jak w latach ubiegłych pasterka będzie o godz. 21.00 w Kozielcu oraz o godz. 23.00 w kościele parafialnym. Już dzisiaj informuję, że w pierwsze święto tj. w poniedziałek Msze św. będą o godz. 10.00 w Kozielcu i o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. W drugie święto Msze św., jak w każdą niedzielę. 
 7. W miniony piątek odbyła się w naszej parafii przegląd pastorałek i kolęd, w którym uczestniczyli dzieci i młodzież z różnych szkół i sąsiednich parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz osobom przygotowującym to kolędowe spotkanie. Dziękuję również za słodycze oraz jednej rodzinie z naszej parafii za przekazanie 500zł na organizację tego przeglądu. W najbliższym czasie będzie można obejrzeć na naszym kanale poszczególnych wykonawców. 
 8. W tym tygodniu została przywieziona ławka z kościoła parafialnego po pracach konserwatorskich, dziękuję p. Bogusławowi Jakubek i p. Zbigniewowi Goszczyńskiemu za pomoc w transporcie. Dziękuję również Rodzinie Majka za ufundowanie choinek do naszych kościołów. 
 9. Odwiedziny duszpasterskie w tym roku rozpocznę od wsi Kusowo. W przyszła niedzielę podam plan kolędy na okres poświąteczny do nowego roku 
 10. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kościoły wschodu. Opłatki są do nabycia po Mszy św. w zakrystii.  
 11. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Malanowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Szopińskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mieloch i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. W związku z tym, że 4 niedziela adwentu łączy się z Bożym Narodzeniem, na przyszła niedzielę można już dekorować ołtarze kwiatami. Serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i życzliwość.(intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz