III Niedziela Adwentu 12.12.2021

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu nazywana niedzielą radości. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę dzieciom komunijnym medaliki i książeczki. Zachęcam do uczestnictwa w Msza św. roratnich w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00 w kościele parafialnym, a dzieci do robienia dobrych uczynków.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Łucję; we wtorek Św. Jana od Krzyża.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. roratniej w kościele
 4. W najbliższy wtorek będzie możliwość spowiedzi w godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszam do kościoła parafialnego od godz. 18.30 do godz. 20.00. Jednocześnie informuję, że nie będzie już do świąt żadnej dodatkowej spowiedzi, dlatego też proszę skorzystać z tej możliwości.
 5. Dziękuję za włączenie się w organizowaną akcję „Spełniamy Marzenia”. Bardzo proszę, aby prezenty dostarczyć ostatecznie do przyszłej niedzieli do zakrystii lub na plebanię.
 6. Serdecznie zapraszam na spotkanie opłatkowe na plebanię:
  • Radę Parafialną w piątek na godz. 19.30
  • Służbę Liturgiczną: ministrantów i lektorów w sobotę na godz. 10.00
 1. W gablocie znajdziemy informację o pomocy w leczeniu niepłodności, które organizuje centrum troski o płodność „nowe życie”.
 2. W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii zgodne z zarządzeniem inspektoratu sanitarnego w Bydgoszczy informuję, że obecnie w kościele może znajdować się 50% osób – nie dotyczy to osób zaszczepionych, zachowując dystans 1,5m od siebie, przypominam również o obowiązku noszenia maseczki i dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 3. W związku z obecną sytuacją pandemiczną, troszczą się o zdrowie własne i wszystkich moich Parafian informuję, że podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. kolędy, chyba że na konkretne zaproszenie. Po świętach będę organizował dodatkowe Msze św. tzw. kolędowe w kościele parafialnym o godz. 18.00. W przyszła niedzielę podam konkretne daty.
 4. Przypominam, o przekazaniu mi informacji o osobach samotnych, które chciałyby spędzić wieczór wigilijny na plebanii.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Michalik; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Mrówka i również proszę o sprzątanie p. Zinaidę Ignaczak, Hannę Burczyńska.
 6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie zbieraliśmy do puszki ofiary na pomoc kościołowi w Libanie, kwotę 500zł., które przekazałem na w/w cel. W ostatnim tygodniu zakupiłem 4 nakrycia na ambonkę do kościoła parafialnego różnych kolorach. W zakrystii można nabyć opłatki i świece wigilijne duże i małe. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz