II Niedziela Zwykła 19.01.2020

  1. Dzisiaj II niedziela zwykła. Dziękuję wszystkim sprzątającym w kościele parafialnym i w kościelnym w Kozielcu oraz Państwu Lewandowskim za posprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny i proszę Państwo Krasińskich o sprzątanie na przyszła niedzielę. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieci i młodzież ze SP w Kozielcu wystawią przedstawienie jasełkowe. Dziękuję za wystawione przedstawienie Bożonarodzeniowe w ubiegłą niedzielą dzieciom i młodzieży z SP w Pruszczu.
  2. Informuję, że na organizowane przez naszą parafię kolonie w wakacje letnie nie ma już wolnych miejsc. Ewentualnie można zapisywać się na listę rezerwową. Na wyjazd zgłosiło się z naszej parafii i z parafii Św. Trójcy z Bydgoszczy razem 92 osoby.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy św. Agnieszkę, św. Wincentego, św. Franciszka Salezego oraz święto nawrócenia św. Pawła. We wtorek i środę szczególnie ogarniamy naszą modlitwą wszystkie Babcie i Dziadków i zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy w ich intencji.
  4. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Za składane ofiary na składkę oraz konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na cele budowlane zabraliśmy 2410zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Pani Czesławie Bizoń, mamie księdza proboszcza Mieczysława Bizoń za złożoną ofiarę na obraz Siostry Faustyny, który jest powieszony w kościele parafialnym. Zakończyliśmy stawianie murów nośnych nowej plebanii. Pod koniec tygodnia jeżeli pogoda pozwoli rozpoczniemy przygotowanie do wylania wieńca. Zostały również zakupione płyty OSB na strop oraz dach i zamówiona więźba dachowa. Bardzo dziękuję Panu Andrzejowi Kobiela i wszystkim pracownikom firmy za ogromne zaangażowanie i pracę przy budowie plebanii.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie mnie w swoich domach oraz za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i budowę plebanii. W tygodniu kolęda od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30, natomiast w sobotę kolęda od godz. 10.00 i Msza św. wieczorna-niedzielna o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. w tygodniu przez cały miesiąc styczeń w kościele parafialnym. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)
  6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Czesław Drzazgowskiz Chełmszczonki, Jego pogrzeb odbyła się w sobotę na cmentarzu parafialnym we Włókach. Polecajmy wszystkich wiernych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz