II Niedziela zwykła 16.01.2022

 

1. Dzisiaj II Niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego, opata; w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika, w piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, a w sobotą św. Wincentego Palottiego, prezbitera.

3. W tym tygodniu w piątek przeżywamy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy, aby w te dni wyrazić wdzięczność naszym Dziadkom oraz otoczyć ich modlitwą. Serdecznie zapraszam w piątek na Msze św. wieczorną do wspólnej modlitwy za naszych Dziadków. Będziemy prosić dla żyjących o zdrowie i Boże Błogosławieństwo, a dla zmarłych o łaskę życia wiecznego.

4. Zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę w intencji naszej parafii oraz za złożone z tej okazji ofiary na cele parafialne. Dziękuję również za indywidualne zaproszenia na kolędę do domów moich Parafian. W przyszłym tygodniu złożę roczne sprawozdanie z życia naszej parafii.

5. Przypominam, że do końca stycznia wszystkie Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kościele parafialnym.

6. Organizatorzy akcji „Spełniamy Marzenia”, jeszcze raz bardzo dziękują wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla dzieci i młodzieży z Karolewa. Na naszej stronie będzie relacja z przekazania prezentów, a w zakrystii proszę o odbiór podziękowań dla fundatorów świątecznych prezentów.

7. Rozpoczyna się czas ferii zimowych. Wszystkim nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży życzę miłego i szczęśliwego wypoczynku. Informuję, że w tygodniu po feriach będą spotkania dla dzieci komunijnych oraz kandydatów do bierzmowania.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom: P. Angelice i P. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Zwara i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Wardowskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Dobrowolskich i proszę i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień.

9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. W ostatnim czasie zbieraliśmy ofiary na Dzieło Misyjne, ofiary te przekazałem na w/w cel. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim życzę miłego i szczęśliwego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz