II Niedziela Zwykła 14.01.2024

  1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w środę Św. Antoniego, opata, w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczera, biskupa, a w sobotę Św. Fabiana.
  3. Przypominam, że przez cały styczeń, w związku z kolędą Msza św. wieczorna w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
  4. W minioną sobotę odbyło się coroczne śpiewanie kolęd w zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny. Dziękuję wszystkim inicjatorom i organizatorom tego corocznego spotkania i wszystkim ofiarodawcom oraz uczestnikom. Dziękuję również właścicielom Fitroflory Rodzinie Pawlak oraz wszystkim zaangażowanym, za zorganizowanie po śpiewaniu spotkania na terenie Fitroflory.
  5. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne oraz za ofiary kolędowe. Dziękuję również za życzliwe i gościnne przyjmowanie mnie podczas odwiedzin duszpasterskich. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Już dzisiaj informuję, że 7 lutego włącznie będzie można przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ze sprzedaży którego wspomagany jest kościół w potrzebie – dla misjonarzy. Bardzo proszę do tego dnia przywozić, jak co roku w/w sprzęty i zostawiać przy skrzynkach na listy na parkingu przed kościołem parafialnym. Będę jeszcze przypominała tę informację w kolejnych ogłoszeniach.
  7. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu. (umieszczone są również na naszej stronie). Kolęda w tygodniu od godz. 15.00, w sobotę od godz. 10.00, a w niedzielę od godz. 14.00.
  8. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Annę i Grzegorza Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Ewie Włodaczyk i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz