II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

  1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, w czasie której ogarniamy modlitwą wszystkie sprawy misyjne. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. zbiórka do puszki na potrzeby misyjne.
  2. W tym tygodniu z racji głoszenia rekolekcji od poniedziałku do soboty dopołudnia nie będę w parafii. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (Tel. 608 114 951). W związku z tym od poniedziałku do czwartku Mszy św. nie będzie.
  3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Wyjątkowo z racji mojej nieobecności Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00, a okazja do spowiedzi od godz. 17.15 w kościele parafialnej. Gorąco zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
  4. Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci z kl. II i III przygotowujących się do I-szej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.
  5. Chorych z komunią św. w tym miesiącu nie odwiedzę w najbliższy piątek tylko bliżej świętami tj. w piątek 15.03.2024r. od godz. 8.00. Przypomnę tę informację bliżej tego terminu. W sobotę nie będzie comiesięcznej Mszy św. w Kozielcu z okazji I-szej soboty miesiąca.
  6. Rekolekcje parafialne dla uczniów SP i całej naszej parafii odbędą się od następnego tygodnia tj. od poniedziałku do środy tj. od 4-6.03. Uczniowie SP w Kozielcu spotkania w te dni będą mieli w kościele filialnym w Kozielcu o godz. 11.00, natomiast Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dorosłych i młodzieży bierzmowanej w te dni o godz. 18.00. W czasie rekolekcji odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, małżeńskie oraz będzie możliwość przystąpienia do sakramentu chorych, a także skorzystania ze spowiedzi. Jednocześnie przekazuję informację, że w kościele NSPJ w Bydgoszczy w dniach 26-28 luty odbędą się rekolekcje dla środowisk akademickich, twórczych, nauczycielskich, inżynierskich i lekarskich. Bliższe szczegóły znajdziemy na stronie diecezji.
  7. Dyrekcja SP w Kozielcu prosi o przekazanie informacji, że od 5 marca rozpoczyna się rekrutacja do SP w Kozielcu.
  8. Pragnę prosić o pomoc dla jednego z naszych małych Parafian 6-letniego Marcela, który w jeden dzień stracił wzrok. Rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na operację dzięki, której ten wzrok może odzyskać. Potrzebne są środki na operację, która będzie przeprowadzona w klinice w Turcji. Zwracam się do całej naszej parafii, waszych rodzin i przyjaciół o wsparcie dla Małego Marcela. Na naszej stronie parafialnej jest link „się pomaga” przez który można przekazać środki, natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka w naszej parafii. Gorąco zachęcam do włączenia się w pomoc. (link do zbiórki)
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Widurskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy żadnych kwiatów w kościele. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz