II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

Przemienienie Pańskie. Rafael Santi

  1. Dzisiaj II niedziela wielkiego postu. Przeżyliśmy w naszej parafii misje oraz peregrynację Obrazu Matki Bożej. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach i w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia tego wydarzenia. Składam wyrazy wdzięczności za udekorowanie domów oraz trasy przejazdu, dziękuję za gościnę i przenocowanie ojca rekolekcjonisty, za dekorację i kwiaty, osobą witającym, żegnającym oraz niosącym obraz Matki Bożej, niosącym feretrony, służbie liturgicznej, śpiewającym psalm oraz scholi dziecięco – młodzieżowej, orkiestrze, panu organiście, pani sprzątającej kościół, wszystkim adorującym obraz w dzień i w nocy. Dziękuję za wszelkie dary, gościnę oraz ofiary składane na tacę.
  2. Na naszej stronie dostępne są zdjęcia z peregrynacji oraz informacja, jak można je zamawiać. Można jeszcze zapisać się na film DVD w zakrystii.
  3. W okresie wielkiego postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. oraz młodzież bierzmowaną.
  4. Próbę scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy we Włókach.
  5. Rozpoczniemy peregrynację obrazu MB Pięknej Miłości od wsi Kusowo. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 przekażemy obraz przedstawicielom wioski.
  6. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieci I-szo komunijnych oraz zbiórka do puszki na cele misyjne.
  7. W przyszłym tygodniu ministranci naszej parafii będą uczestniczyli w turnieju piłki nożnej w naszym dekanacie. Rozgrywki będą w sobotę od godz. 9.00 do 13.00 w Sali gimnastycznej GOSIR przy ul. Tuberozy 2 w Osielsku. Zapraszam chętnych do kibicowania.
  8. Rozpoczęliśmy pracę związane z doprowadzeniem wody do kościoła parafialnego oraz zrobieniem toalety. Zdjęliśmy również betonową opaskę dookoła kościoła i w to miejsce rozsypiemy około 15 ton ozdobnego kamyszka. Dziękuję p. Sławomirowi Hetmanowi – firma HETMAX za bezpłatne usługi koparką oraz firmie p. Andrzeja Kobiela, dziękuję za pomoc p. Marcinowi Mesowi, p. Rafałowi Perlikowi, p. Waldemarowi Liszkiewiczowi, p. Waldemarowi Jakubkowi i wszystkim pomagającym za wszelkie prace związane z tym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że w przeciągu dwóch tygodni będzie można korzystać z toalety w zakrystii. Dziękuję również z podcięcie drzew i uporządkowanie terenu dookoła kościoła parafialnego w tygodniu przed peregrynacją.
  9. Dziękuję za składane ofiary na składkę, szczególnie dzisiaj z racji składki remontowej.
  10. Proszę o odbiór przewodnika katolickiego (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz