II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 1. Dzisiaj II niedziela wielkiego postu, nazywana niedzielą Ad Gentes – dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Tradycyjne w tą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszki na cele misyjne.
 2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy wieczornej o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek Świętych Perpetuy i Felicyty.
 4. We wtorek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected] W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
 5. W środę przypada Dzień Kobiet. Już dziś wszystkim niewiastom pragnę złożyć serdeczne życzenia, niech Maryja – Matka Pięknej Miłości wyprasza potrzebne łaski. Z tej okazji zapraszam w środę do wspólnej modlitwy na Nowennę do MBNP po Mszy św. wieczornej, podczas modlić się będziemy w intencji wszystkich niewiast.
 6. Informuję, że otrzymaliśmy zgodę na drzewa na cmentarzy parafialnym we Włókach, które stoi z tył kościoła po prawej stronie. Wycinka będzie w następny wtorek tj. 14 marca. Bardzo proszę zabrać z sąsiadujących z drzewem grobów wszystkie znicze i kwiaty na ten dzień i ewentualnie przykryć groby. Przypomnę o tym jeszcze w przyszłą niedzielę. Natomiast drzewo stojące przy wejściu na cmentarz będzie wycięte po zakończonych robotach drogowych.
 7. Pozostało jeszcze kilka miejsc na październikową pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela. Osoby zainteresowane bliższe informacje znajdą na naszej stronie internetowej lub kontaktując się biurem ARCUS w Bydgoszczy.
 8. Informuję, że przy współpracy z naszą Gminą udało się w tym tygodniu zamontować dla bezpieczeństwa nową lampę przy wjeździe z drogi wewnętrznej do kościoła parafialnego.
 9. Zapraszam na ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu do Opławca, która odbędzie się 31 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Św. Mikołaja. Przygotowane zostały dwie trasy liczące 41 i 27 kilometrów. Zapisy na stronie edk.org.pl lub na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Bydgoszcz. W naszej parafii planujemy plenerową Drogę Krzyżową z kościoła Św. Marii Magdaleny do Kościoła Parafialnego w piątek 24 marca. Bliższe informacje podam w przyszła niedzielę.
 10. Dyrekcja SP w Kozielcu informuje, że trwa rekrutacja do punktu przedszkolnego i szkoły w Kozielcu.
 11. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Angelice Sudoł. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Krzewickich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Mrówka.  Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na tacę oraz indywidualne ofiary przekazane na konto parafii. Za tydzień składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz