II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

  1. Trwamy w radości Nowo Narodzonego Jezusa. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. W naszej parafii porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców K+M+B i bieżący rok 2021 na świadectwo, że w tym domu mieszkańcy przyjęli Nowo Narodzonego Jezusa, a kadzidło spalamy, aby nasza modlitwa jak woń kadzidła wzniosła się do Boga. Ofiary przeznaczamy na cele misyjne.
  2. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, jednakże tradycyjne dekoracja świąteczna może pozostać do 2 lutego. Uroczystość ta jest okazją, abyśmy wspomnieli nasz chrzest przez, który zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła i staliśmy się Dziećmi Bożymi. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę o zabranie świec do kościoła.
  3. W czwartek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. wieczorna o godz. 18.00, natomiast Msza św. o uzdrowienie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli prace plastyczne o naszym kościele zabytkowym Św. Marii Magdaleny. Poprosiłem Państwo Zofię Strzelczyk – historyka sztuki i Macieja Strzelczyk – zabytkoznawcę i muzalistę, aby dokonali oceny złożonych prac. W najbliższym czasie zostaną one umieszczone na naszej stronie internetowej i zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody.
  5. Jak już wspominałem wcześniej w tym roku z racji pandemii dbając o zdrowie nas wszystkich nie będzie odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Serdecznie zapraszam na dodatkową Msza św. o godz. 19.00 zgodnie z podanym harmonogramem, który znajduje się na naszej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Msza św. będzie odprawiana w intencji mieszkańców naszej Parafii. Na zakończenie Mszy św. odmówimy modlitwy kolędowe, a uczestniczący będą mogli zabrać do domu tekst modlitwy kolędowej i wodę święconej, aby samemu w gronie rodzinnym odprawić kolędę. Ofiary zbierana podczas Mszy św. przeznaczamy na budowę plebanii.
  6. Przypominam, że przez cały styczeń Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00, natomiast Msza św. kolędowa o godz. 19.00.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W tym tygodniu jedna rodzina z Kozielca przekazała na cele budowlane 1000zł. Bóg zapłać. Dziękuje za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz