II Niedziela po Narodzeniu 02.01.2022

  1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Jezusa, trwamy w radości Nowonarodzonego Chrystusa.
  2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszej parafii tak jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Podczas każdej Mszy św. święcenia kredy i kadzidła. Kredą oznaczamy nasze drzwi pierwszymi literami imion Mędrców ze Wschodu K+M+B, aby każdy kto przychodzi do nas wiedział, że mieszkańcy przyjęli Jezusa. Ofiary zbierane w ten dzień przeznaczone są na cele misyjne. Z okazji Uroczystości nasz ks. Biskup zaprasza na Bydgoski Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 12.00 na Starym Rynku, a zakończy się przy Bazylice św. Wincentego a Paulo.
  3. W naszej parafii serdecznie zapraszam w czwartek w Uroczystość Trzech Króli na godz. 18.00 do kościoła parafialnego na koncert kolęd. W tym dniu świątecznym przyjdźmy, aby wspólnie pośpiewać przepiękne polskie kolędy.
  4. W piątek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Jest to również I-szy piątek miesiąca, chorych z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a możliwość spowiedzi od godz. 19.00
  5. W sobotę Msza św. w intencji Róż Różańcowych wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w kościele parafialnym, a później zapraszam na wspólną kawę na plebanię.
  6. Zgodnie z zapowiedzą dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc Marcinowi, który dotknięty chorobą zbiera pieniądze na protezę prawej ręki. Gorąco zachęcam o włączenie się w zbiórkę.
  7. Trwają Msze św. kolędowe. Serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę w intencji naszej parafii oraz za złożone z tej okazji ofiary na cele parafialne. W tym tygodniu zapraszam następujących Parafian. (plan)
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego P. Angelice i P. Basi; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Kalinowskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kochańskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszła niedzielę.
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i każdą życzliwość. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Wszystkim życzę wiele radości w Nowym Roku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz