II Niedziela Adwentu 5.12.2021

1. Dzisiaj II niedziela Adwentu. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie w poniedziałek i piątek na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego. Z racji odpustu w Kozielcu w tym tygodniu nie będzie rorat w środę. Zachęcam dzieci do robienia dobrych uczynków i zapisane na serduszkach proszę przynosić na roraty. Przy wyjściu z kościoła można zabrać plansze – zdrapki na każdy dzień adwentu pod którymi kryją się sentencje i propozycja dobrych uczynków.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Mikołaja; we wtorek Św. Ambrożego, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i odpust w Kozielcu.

3. We wtorek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

4. W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeżywać będziemy odpust w kościele filialnym w Kozielcu. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na Msze św. na godz. 17.00 do Kozielca

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę Medaliki i Książeczki dzieciom I-szo komunijnym.

6. Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy akcję „Spełniamy Marzenia”, dzięki której chcemy przygotować paczki do dzieci i młodzieży z Karolewa. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kopertę z konkretną informacją jakie jest marzenie wybranego dziecka. Można zakupić samemu wybrany prezent lub przekazać kwotę na ten cel. Akcja trwa do IV niedzieli adwentu tj. do 19 grudnia. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję, aby sprawić uśmiech na twarzach tych dzieci.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego P. Angelice i P. Barbarze; Dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Parafianom zamieszkałym w blokach w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszła niedzielę; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Mrówka i również proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszła niedzielę. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w sprzątaniu obejścia przy kościele w Kozielcu po pracach związanych z nowym chodnikiem i wszystkim za każdą pomoc i wsparcie. Został wydany obszerny i ilustrowany album z Peregrynacji MB z każdej parafii w naszej diecezji. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt ze mną.

8. Zwracam się z prośbą do wszystkich parafian, aby zorientować się czy w sąsiedztwie nie ma osoby, która w tym roku wigilię będzie spędzała sama, jeżeli tak to bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym, bo chciałbym takie osoby zaprosić na wigilię na plebanię. Tak, aby nikt w samotności nie spędzał tego wyjątkowego wieczoru.

9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję jednej rodzinie z Włók za przekazanie ofiary na cele parafialne. W przyszła niedzielę składak inwestycyjna. W zakrystii można nabyć opłatki i świece wigilijne. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz