II Niedziela Adwentu 10.12.2023

 1. Dziś jest II niedziela adwentu.  
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Damazego, papieża; w środę Św. Łucję, a w czwartek Św. Jana od Krzyża  
 3. W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00 w salce parafialnej.  
 4. W środę możliwość spowiedzi odwentowej. Będę spowiadał od godz. 17.30, natomiast zaproszony kapłan będzie dostępny w konfesjonale od godz. 18.15 do godz. 19.30. Bardzo proszę skorzystać z tej możliwość, aby w pełni móc przeżywać święta Bożego Narodzenia.  
 5. W piątek w naszej parafii od godz. 9.30 odbędzie się w kościele parafialnym przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z różnych szkół oraz parafii naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam rodziców i wszystkich, którzy chcieliby posłuchać wykonawców. 
 6. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę medaliki i książeczki dzieciom z kl. III przygotowujących się do I-szej komunii św. Bardzo proszę wszystkie dzieci o obecność na Mszy św.  
 7. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach św. roratnich. Msze św. roratnie w poniedziałek, środą i piątek o godz. 18.00. Zapraszam szczególnie młodzież oraz dzieci z serduszkami dobrych uczynków i lampionami do udziału.  
 8. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli we Mszy św. odpustowej w Kozielcu oraz dziękuję za dekorację kwiatową figury Matki Bożej w kościele.  
 9. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży z palcówki w Karolowie. Bardzo proszę do przyszłej niedzieli dostarczyć paczki do kościoła.   
 10. Zapraszam do stołu wigilijnego na plebanię 24 grudnia wszystkie osoby, które nie chcą tego wieczoru spędzić same. Proszę o informację tych osób lub sąsiadów, abym mógł osobiście zaprosić.  
 11. Dziękuję za składane ofiary na składkę oraz konto parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Opłatki oraz małe świece Caritas są do nabycia po Mszy św. w zakrystii.  
 12. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Angelice Sudoł. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Malanowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Danucie Łukasik i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Mieloch. Przypominam, że w okresie adwentowy nie stawiamy w kościele kwiatów. Dziękuję p. Zwara i p. Białek za porządki na cmentarzu parafialnym, a p. Mieloch za przegląd nagrzewnicy z Kozielca.  Serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i życzliwość. (intencje) 

ks.  Bartosz Wojtaszek
proboszcz