II Niedziela Adwentu 06.12.2020

  1. Dzisiaj II niedziela Adwentu. Czas szczególnego przygotowania do Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa.
  2. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii. W tym tygodniu w poniedziałek z racji Mszy św. o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela rorat nie będzie. Roraty tylko w środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcam dzieci do robienia dobrych uczynków i zapisane na serduszkach przynosić na roraty.
  3. W poniedziałek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Msza św. i nabożeństwo o godz. 20.00 w kościele parafialnym. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
  4. We wtorek przeżywamy w naszej parafii odpust naszego kościoła filialnego Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu. Z racji ograniczeń Msze św. odpustową odprawimy w kościele parafialnym i modlić się będziemy w intencji wszystkich Parafian, Dobrodziejów i Budowniczych. Serdecznie zapraszam.
  5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Ambrożego, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w piątek Św. Damazego.   
  6. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny.
  7. W zakrystii można złożyć podpis pod obywatelską inicjatywą ustawy poparcia projektu „Tak dla Rodziny, nie dla gender”
  8. W przyszła niedzielę poświęcenie medalików i książeczek dzieci komunijnych podczas Mszy św. o godz. 12.00. Z racji jednak panującej pandemii informuję, szczególnie te rodziny dzieci komunijnych, które w związku z kwarantanną lub obawą przed zarażenie nie będą uczestniczyły w tej Mszy św., że w dzień I-szej komunii św. jeszcze raz będę święcił wszystkie paramenty.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, za składane ofiary za opłatki i wszelką pomoc. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna. (intencje)
  10. Z naszej rodziny parafialne Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysław Winiarskiego z Włók, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w parafii w Świekatowie o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz