II Niedziela Adwentu 04.12.2022

  1. Dzisiaj II niedziela adwentu. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie o godz. 18.00. W tym tygodniu roraty w naszej parafii w poniedziałek i piątek w kościele parafialnym. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przyprowadzają swoje pociechy na Msze św.
  2. W środę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej – roratniej.
  3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Mikołaja, w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła; w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – to również dzień odpustowy w naszym kościele filialnym w Kozielcu. Serdecznie zapraszam na Msze św. odpustową do Kozielca na godz. 18.00. Z racji odpustu w czwartek nie będzie Mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny.
  4. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii ks. Dariusza Białkowskiego pracującego na misjach w Turcji. Ksiądz Dariusz dziękuję naszej wspólnocie za ogromną życzliwości i hojność. Podczas zbiórki zebrał (kwotę podaję w kościele) za co bardzo serdecznie dziękuję i informuje, że w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odprawia Msze św. w intencji darczyńców.
  5. Przypominam, że do 18 grudnia można przynosić do kościoła parafialnego i do Kozielca słodycze, które zostaną przekazane dzieciom w Topolnie, natomiast w przyszło sobotę w SP w Kozielcu odbędzie się Jarmark Świąteczny w godz. od 10.00 do 15.00. W imieniu Rady Rodziców serdecznie zapraszam.
  6. Podobnie jak w latach ubiegłych włączamy się w organizację akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z Karolewie. W zakrystii można zabrać kopertę w której jest informacja o prezencie dla konkretnego dzieci. Można samemu zakupić taki prezent lub przeznaczyć ofiarę, aby organizatorzy mogli to uczynić. Bardzo proszę, aby osoby, które zabiorą kopertę do niedzieli 18 grudnia przynieśli upominek lub określoną kwotę na zakup przez organizatorów.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki oraz Wigilijne Świece Caritas w cenie mała 10zł, a duża 18zł.
  8. Planuję podobnie jak w roku ubiegłym zorganizowanie wigilii dla osób samotnych. Bardzo proszę poinformowanie w moim imieniu takie osoby z sąsiedztwa oraz o informacje, żebym mógł je osobiście zaprosić. W zawiązku z potrzebą organizacji wigilii proszę o informację do niedzieli 18 grudnia. Wigilia na plebanii będzie 24 grudnia o godz. 16.00. Zatroszczmy się, aby nikt w ten wyjątkowy dzień nie zasiadł do stołu wigilijnego w samotności.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Wejna, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zycie Baran i i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję p. Grzegorzowi Słowińskiemu oraz Markowi Winiarskiemu oraz Firmie Vitloflora za ustrojenie figury MB Fatimskiej przed kościołem parafialnym. Dziękuję za słodycze przyniesione dla dzieci na roraty oraz za wszelkie dary żywnościowe dostarczone w tym tygodniu na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz