I Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu, czasu szczególnego wezwania do nawrócenia dla każdego z nas. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 oraz w niedzielę na Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30. Szczególnie zapraszam dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania.

2. W poniedziałek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii.
W czasie tego nabożeństwa szczególnie będziemy modlili się o Pokój na Ukrainie.

3. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Wszystkim kobietom pragnę już dziś złożyć serdeczne życzenia zapewniając o mojej modlitwie. Niech Maryja najdoskonalsza kobieta żyjąca na świecie wspiera Was w codzienności oraz wyprasza potrzebne łaski.

4. Od przyszłej niedzieli do środy będę głosił rekolekcje w Parafii Żołędowo. W związku z tym w przyszła niedzielę wszystkie Msze św. będzie odprawiał ks. Robert Szczepański. Jednocześnie informuję, że rekolekcje w naszej parafii będą po 5 niedzieli wielkiego postu.

5. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przygotować nasze świetlice w Kusowie i Włókach na przyjęcie naszych sióstr i braci z Ukrainy. Mamy przygotowane w sumie 16 łóżek oraz kilka mieszkań u naszych Parafian. Jestem niesamowicie zbudowany nieustannym zaangażowaniem wielu osób, którzy deklarują swoją pomoc i różnego rodzaju wsparcie dla osób z Ukrainy, którzy przybędą do naszej Parafii. W minionym tygodniu udało się dzięki pomocy p. Pawlak, Lekarzy z naszej parafii oraz zbiórce w kościele zebrać i wysłać transport medyczny, który pojechał z pomocą bezpośrednio na Ukrainę. Informuję też, że parafia nie organizuję żadnych zbiórek rzeczy i żywności. Można to przekazywać do naszej Gminy. Gdy pojawi się grupa Ukraińska w naszych świetlicach wtedy będę informował, jaka pomoc jest potrzebna dla konkretnych osób. Na dzień dzisiejszy w naszej parafii gości już jedna rodzina z Ukrainy i zamieszkuje w Trzeciewcu. Dziękuję za przyjęcie ich pod swój dach naszym Parafianom oraz 5-osobową rodzinę na świetlicy w Kusowie. Wszystkim dziękuje za dotychczasową pomoc. Dziękuję również za składane ofiary na potrzeby tych rodzin. Ofiary można przekazywać do skarbony w kościele oraz na konto parafii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie na przyszły tydzień Rodzinę Szopińskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Paniom z Kozielca i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Bigaj.

7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, za ofiary złożone na hospicjum w środę popielcową oraz za ofiary na pomoc Ukraińcom do puszki oraz na konto parafii. W przyszła drugą niedzielę miesiąca składka inwestycyjna oraz tradycyjnie w 2 niedzielę wielkiego postu puszka na misje. Zachęcam jeszcze raz wszystkich do szczególnej osobistej modlitwy o Pokój na Ukrainie i ustanie wojny. (intencje)

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Ryszarda Krasińskiego, śp. Bolesława Goliszewskiego, śp. Stefana Chudego i śp. Irenę Siekierkowską. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz