I Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 

1. Dzisiaj I niedziela wielkiego postu. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy wieczornej o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30. Postarajmy się, aby w tym szczególnym okresie wygospodarować tą chwilę czasu, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach. W przyszłą drugą niedzielę wielkiego postu będą zbierane ofiary do puszki na cele misyjne.

2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.

3. W tym tygodniu po drodze krzyżowej spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I-szej komunii św. Spotkanie będzie w salce parafialnej od godz. 18.00 do godz. 18.45.

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa o powołania, w piątek odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 w kościele filialnym w Kozielcu.

5. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na XXII Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 2 kwietnia na terenie Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

6. Parafia NSPJ w Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. bp. Andrzej Przybylski w dniach 6-8 marca o godz. 19.00, a o godz. 20.00 konferencja skierowana do środowisk akademickich, twórczych, nauczycielskich i lekarskich. Natomiast już dziś informuję, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla dzieci ze SP w Kozielcu i dla dorosłych odbędą się po V niedzieli wielkiego postu tj. 27-29 marzec, dla dzieci o godz. 11.00 w Kozielcu, a dla dorosłych w kościele parafialnym o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Januchowski.

7. Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS z Bydgoszczy organizuje w październiku pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela, gdyby ktoś była zainteresowany to bliższe informacje znajdzie na stronie parafii lub bezpośrednio kontaktując się biurem w Bydgoszczy.

8. Przypominam, że od poniedziałku do czwartku można przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, RTV i AGD. Odbiór tego sprzętu będzie 3 marca o godz. 11.00, po tej godzinie proszę już nie przywozić. Zużyty sprzęt proszę zostawiać przy skrzynkach na listy na placu przed kościołem parafialnym. Akcja ta wspomaga Kościoły na Wschodzie.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Joannie Gordon. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Brzozowskim i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Ilonę i Daniela Lewandowskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za przygotowanie dekoracji wielkopostnych w naszych kościołach. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy w kościołach kwiatów. Dziękuję Rodzicie Kasprowskich z Włók, którzy z racji swojego jubileuszu małżeństwa złożyli ofiarę na cele kościoła św. Marii Magdaleny. Z tej ofiary zakupiłem nową mosiężną wieczną lampkę do tego kościoła. Wisząca wcześnie lampka zostanie odnowiona i również będzie zdobiła nasz zabytkowy kościół. Dziękuję p. Antoniemu Zalewa za naprawę zegara stojącego w kościele św. Marii Magdaleny, który obecnie został przewieziony na plebanię. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na tacę oraz indywidualne ofiary przekazane na konto parafii. Dziękuję za wszelkie dobro i każdą pomoc. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz