I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

  1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z prośba ks. Biskupa po Mszy św. zbiórka do puszki na Ukrainę.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę Gorzkie Żale przed Mszą św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci z kl. II i III przygotowujących się do I-szej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.
  3. Informuję, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze SP w Kozielcu i dla naszej parafii odbędą się po 3 niedzieli wielkiego postu tj. od 4-6 marca 2024r. (od poniedziałku do środy). W tym roku rekolekcje wygłosie dla nas ks. Wojciech Ciołek. Bliższe szczegóły podam w przyszła niedzielę. Jednocześnie przekazuję informację, że w kościele NSPJ w Bydgoszczy w dniach 26-28 luty odbędą się rekolekcje dla środowisk akademickich, twórczych, nauczycielskich, inżynierskich i lekarskich. Bliższe szczegóły znajdziemy na stronie diecezji.
  4. Na czas wielkiego postu ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk ustanowił w ramach nowenny przygotowującej do dwudziestolecia diecezji bydgoskiej kościoły stacyjne, które stanowią miejsca szczególnych łask. Dana świątynia jest otwarta cały dzień i można wziąć udział w adoracji NS oraz nabożeństwach wielkopostnych. Informacje o tych kościołach znajdziemy na stronie naszej diecezji.
  5. Ks. Biskup naszej diecezji zachęca do włączenia się w pomoc chorej Hani przez przekazanie 1,5% podatku na jej leczenie choroby genetycznej. Ulotki znajdziemy w kościele parafialnym lub na stronie diecezji.
  6. Trwają prace porządkowe na działce przy kościele parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaoferowały swoją pomoc: p. Tadeuszowi Rachfalskiemu, p. Markowi Krzewickiemu, p. Waldemarowi Jakubek, p. Bogusławowi Jakubek oraz p. Jakubowi Wygnaniec. W tym tygodniu też zostały zamontowane nowe mosiężne symbole „Alfa i Omega” oraz „Duch Św.” zdobiące nasze ambonki w kościele parafialnym. Dziękuję za pomoc w montażu p. Tadeuszowi Rachfalskiemu. Również w tym tygodniu w celu ocieplenia kościoła parafialnego zostały zamontowane drugie okna w prezbiterium. Dziękuje Panu Pawłowi Biskupowi z sąsiedniej parafii za realizację i montaż tych okien. Dziękuję przy tej okazji za złożone ofiary indywidualnie na te cele.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafii, szczególnie w ubiegło niedzielę na cele inwestycyjne. W przyszła drugą niedzielę wielkiego postu po Mszach św. zbiórka do puszki na cele misyjne. Dziękuję za sprzątnie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Michalik i proszę o sprzątanie za tydzień Parafian zamieszkałych w blokach w Trzęsaczu. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Barbarze Rojowskiej i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Zytę Baran. Przypominam, że w okresie wielkiego postu nie stawiamy żadnych kwiatów w kościele. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz