I Niedziela Adwentu 1.12.2019

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczniemy czas Adwentu czyli radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.
  2. Poświęcone opłatki oraz świece wigilijne w cenie 15zł i 6zł można nabywać po Mszach św. w zakrystii. Do nabycia są jeszcze parafialne kalendarze, jako cegiełka na budowę nowej plebanii.
  3. W tym tygodniu Msze św. w naszej parafii codziennie o godz. 17.00, w sobotę w Kozielcu Msza św. o godz. 9.00 z racji pierwszej soboty oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zgodnie wolą Matki Bożej Fatimskiej rozpoczynamy nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Maryi. Każdego miesiąca do kwietnia włącznie każdy kto będzie chciał włączyć się w to nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca powinien: przystąpić do sakramentu spowiedzi, przyjąć Komunie Św., odmówić jedną część Różańca św. oraz podjąć 15 minutowe rozważanie. Obietnicą Maryi za udział w 5 sobotach jest to, że „w godzinie śmierci przybędzie do nas z łaskami potrzebnymi do zbawienia”. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  4. W tym tygodniu z okazji I-szego piątku miesiąca okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30, w sobotę wystawienie NS w Kozielcu po Mszy św. o godz. 9.00. Chory z Komunią Św. przed Świętami odwiedzę w piątek 13 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać dodatkowych chorych i starszych w zakrystii.
  5. W piątek 6 grudnia w naszej parafii odbędzie się Przegląd Kolęd i Pastorałek dzieci i młodzieży, chórów zespołów parafialnych oraz szkolnych z okolicy i z Bydgoszczy, w tym również z naszej Parafii. Wszystkich serdecznie zapraszam w piątek na godz. 9.00 do kościoła parafialnego. Dodatkowa próba dla naszej scholi w czwartek o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
  6. W niedzielę 8 grudnia przypada Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczysta modlitwa w ten dzień podczas Mszy św. o godz. 9.30 w Kozielcu, w którym patronuje Niepokalana. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 przypada Godzina Łaski. Serdecznie zapraszam w tej godzinie do modlitwy czy to indywidualnej czy wspólnotowej w kościele parafialnym.
  7. Zapraszam serdecznie do udziału z lampionami w Mszach św. Roratnich: w poniedziałki, środy i piątki w kościele parafialnym. Szczególnie dla dzieci przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Dzieci otrzymają plansze i w czasie każdych rorat będą otrzymywały karteczki do naklejania, następnie na pasterkę lub w I-sze święto do żłóbka przyniosą podpisane plansze. Z tych, które będą miały uzupełnione wszystkie karteczki wylosujemy podczas Mszy św. w II święto główną nagrodę, którą jest elektryczna deskorolka. Natomiast później z wszystkich pozostałych zostaną wylosowane nagrody pocieszenie czyli zabawki i hulajnoga oraz dla wszystkich, którym szczęście nie dopisze w losowaniu słodycze. Zachęcam dzieci w czasie adwentu do robienia dobrych uczynków, które na każde roraty przynosimy zapisane na serduszkach i wieszamy na naszym drzewku adwentowym.
  8. Dziękuję za pomoc w parafii – Panom: Rachfalskiemu, Sopońskiemu, Widurskiemu oraz Zwara w izolacji fundamentów nowej plebanii i równocześnie serdecznie zapraszam chętnych mężczyzn do pomocy na poniedziałek na godz. 9.00. Dziękuję również Panom: Krzewickiemu i Rachfalskiemu za połączenie ławek w kościele w Kozielcu oraz Panu Stolarzowi za przygotowanie ramy do baneru adwentowego, dziękuę Państwu Michalik za wieńce adwntowe oraz wszystkim za przygotowanie dekoracji adwentowej. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i życzliwości. Za sprzątanie kościołów oraz składane ofiary. W przyszłą niedzielę składak inwestycyjna. Od dzisiaj będziemy grzali w kościele parafialnym w niedzielę oraz w czasie rorat w tygodniu. Na ten cel ofiary można składać w skarbonie przy wyjściu z kościoła parafialnego. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom dobrego przeżycia czasu adwentu.

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz