Boże Narodzenie 25.12.2022

  1. Z okazji Świąt Narodzenia Jezusa pragnę złożyć wszystkim gorące życzenia. Niech Nowo Narodziny Jezus nieustannie dopomaga nam, abyśmy z Jego pomocą potrafili być dla siebie życzliwi i obdarzali siebie nawzajem miłością.
  2. Dzisiaj w niedzielę Narodzenia Pańskiego serdecznie zapraszam na godz. 17.00 do kościoła parafialnego na wspólne śpiewanie kolęd, które jest piękną polską tradycją. Kolędy tworzą atmosferę radości i nadają wyjątkowości świętowaniu Bożego Narodzenia. Znajdźmy czas i przyjdźmy do naszego kościoła – serdecznie zapraszam.
  3. Jutro drugie święto Bożego Narodzenia – Św. Rodziny. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 szczególne Błogosławieństwo Dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane do puszki na katolickie uczelnie.
  4. W tygodniu od wtorku do piątku oraz przez cały styczeń z racji kolędy Msza św. wieczorna będzie o godz. 15.30, a rozpoczęcie kolędy o godz. 16.00. Wszystkie Msze św. będą w tygodniu odprawiane do końca stycznia w kościele parafialnym.
  5. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszam na Msze św. wieczorną o godz. 16.00. Zachęcam, aby uczestniczyć w tej wieczornej Mszy św. podczas której będziemy dziękować za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku, ale również prosić będziemy o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na nowy 2023 rok. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za żyjących i zmarłych z naszej parafii i naszych rodzin.
  6. W Nowy Rok w niedzielę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. w naszej parafii o godz. 9.30 w Kozielcu, o godz. 11.00 w kościele św. Marii Magdaleny we Włókach oraz o godz. 12.30 w kościele parafialnym. (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00).
  7. Zachęcam do zakupu płyty z kolędami, która jest cegiełką na cele remontowe w naszej parafii. Promocja tej płyty odbędzie się w kościele św. Marii Magdaleny 8 stycznia o godz. 16.00
  8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania słodyczy dla dzieci z Topolna oraz przygotowali paczki dla dzieci i młodzieży z Karolewa. W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej zostaną umieszczone zdjęcia oraz podziękowania od organizatorów tych akcji. Dziękuję również z ofiary złożone na pomoc pogorzelcom w Borówna, zebrane pieniądze przekazałem poszkodowanej w pożarze rodzinie. Dziękuję również wszystkim, którzy przygotowali potrawy na stół wigilijny na plebanii oraz wszystkim osobą pomagającym w organizowaniu tegorocznej wigilii oraz tym wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w wigilii na plebanii.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze oraz za ułożenie kwiatów p. Annie. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskim i Zwara i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Wardowskich, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskim oraz wszystkim, którzy brali udział w sprzątaniu i proszę o sprzątanie za tydzień rodzin Widurskich. Dziękuję wszystkim, a szczególnie mojemu ojcu Henrykowi  za przygotowanie dekoracji świątecznej w naszych kościołach.  Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Plan odwiedzin kolędowych na okres między świętami a nowym rokiem (wpis)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz