XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXIII niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, a po Mszy spotkanie rodziców i dzieci, którzy w przyszłym roku przystąpią do I-szej komunii św.
  2. W ubiegłą niedzielę Pan Dobrowolski zbierał ofiary na pomoc chorej Krystynie. W Jego imieniu i własnym składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Nasza Parafia przekazała na ten cel 2710zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę październikową na południe Polski, chętnych serdecznie zapraszam.
  4. W sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża. W ten dzień chcemy łączyć się w ogólnopolskiej akacji modlitewnej „cała Polska pod Krzyżem”. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka, a w naszej parafii zapraszam wszystkich na Msze św. do kościoła parafialnego na godz. 12.00, a po Mszy staniemy przy krzyżu misyjnym, aby polecać sprawy całego Kościoła. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież, wspólnoty parafialne oraz wszystkich, którym na sercu leżą sprawy Kościoła. W związku z Mszą południową w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej.
  5. W najbliższą sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.
  6. W związku z remontem w kościele w Kozielcu Msza św. w tygodniu będzie odprawiana we Włókach w kościele Św. Marii Magdaleny, natomiast w niedzielę Msza św. będzie normalnie w Kozielcu o godz. 9.30. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali i pomagają w tym remoncie. Zapraszam w piątek do sprzątania kościoła i wnoszenie ławek na godz. 18.00, a gdybyśmy nie skończyli to dalszy ciąg sprzątania w sobotę od godz. 8.00. Proszę zabrać ze sobą sprzęt do mycia. Zapraszam wszystkich panów, którzy chcieliby pomóc w opalaniu farby z okien kościoła na poniedziałek od godz. 10.00 – proszę przyjść jak kto może w ciągu dnia i zabrać opalarki oraz przedłużacze. Z góry serdecznie dziękuję.
  7. Dziękuję wszystkim Parafianom i Dobrodziejom za składane ofiary, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję za kwiaty i sprzątanie kościołów. Za ofiary składane indywidualnie w zakrystii i na konto parafii. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób swoją pracą czy ofiarami wspomagają naszą parafię jestem bardzo wdzięcznym i składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

 Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz