XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2024

1. Przeżywana dzisiaj 28 niedziela zwykła obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Papieska i tradycyjnie po Mszach św. organizowana jest zbiórka do puszki na Działo Nowego Tysiąclecia. Ofiary te przeznaczone są na pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną.
  2. Serdecznie zapraszam do modlitwy różańcowej w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Szczególnie proszę o udział w środy i piątki dzieci kl. II i kl. III oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, w środę Św. Jadwigę Śląską, w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek Św. Łukasza Ewangelisty, a w sobotę Bł. Jerzego Popiełuszki.
  4. W poniedziałek przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcą, katechetom oraz pracownikom oświaty życzę wiele łaski Bożych oraz siły do uczenia i kształtowania młodego pokolenia. Zachęcam do modlitwy w intencji wszystkich przeżywających do święto na różaniec po wieczornej Mszy św.
  5. W środę zapraszam na Różaniec po Mszy wieczornej wszystkich kandydatów do bierzmowania, a później spotkanie formacyjne w kościele parafialnym.
  6. Można przynosić wymienianki roczne. Proszę o wypisywanie tylko najbliższych swoich zmarłych.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Św. Jerzego Popiełuszki i przeżywać będziemy 40-stą rocznicę Jego śmierci. Nasza diecezja z tej okazji przygotowała różne inicjatywy. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezji.
  8. Przeżyliśmy w minionym tygodniu obecność figury Św. Michała Archanioła, która peregrynuje po parafiach naszej diecezji. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach, które w te dni odbywały się w naszej parafii oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii i kościoła z tej okazji. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu zostało wykonane ogrodzenia na parkingu parafialnym. Dziękuję za tą pracę p. Andrzejowi Marciniakowi i jako firmie oraz dziękuję p. Tadeuszowi Rachfalskiemu za pracę przy rozsypywaniu kamyszka na parkingu i przy kościele. Dziękuję również z pracę przy utwardzaniu i porządkowaniu terenu przy kościele na nowej działce p. Jakubowi Wygnaniec, p. Rafałowi Kwiatkowskiemu oraz p. Mateuszowi Wardowskiemu. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafialne. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Zwara i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wardowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie za tydzień p. Danutę Łukasik. (intencje)

Bartosz Wojtaszek